LAJMI I FUNDIT:

Draxler drejt rikthimit në Gjermani, Bayerni futet në garë për të

Draxler drejt rikthimit në Gjermani, Bayerni futet në garë për të

Julian Draxler do të largohet nga Paris Saint Germain pas katër viteve qëndrim në kryeqytetin francez.

Reklama

Mesfushori gjerman ishte bashkuar me parisienët në verën e vitit 2017 nga Wolfsburg, ku PSG pagoi 36 milionë euro për të.

Megjithatë lojtari është futur në vitin e fundit të kontratës dhe mund të largohet si i lirë pas dy muajve.

Bisedimet për kontratën e re mes agjentëve të lojtarit dhe klubit nuk kanë shkuar siç duhet dhe Draxler do të largohet si futbollistë i lirë.

Mediat gjermane kanë raportuar se kampioni në fuqi i Evropës, Bayern Munich është interesuar për afrimin e lojtarit.

Bavarezët duan transferimin e Draxlerit në ‘Allianz Arena’, pasi besojnë se gjermani do ta rikthejë formën e dikurshme në Bundesliga.

Gjithsesi afrimin e tij nuk do ta ketë aspak të lehtë Bayern, pasi Draxler po kërkohet nga disa skuadra.

Arsenal, Milan, Roma, Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen, RB Leipzig dhe Hertha Berlin janë skuadrat tjera të interesuara për të.

27-vjeçari këtë edicion ka zhvilluar 27 ndeshje me PSG-në, ku ka shënuar katër gola dhe ka asistuar në katër të tjerë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Sport vendor
Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Ligue 1
Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

La Liga
Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Ndërkombëtare
Kalo në kategori