LAJMI I FUNDIT:

Dramë në palestrën “Shani Nushi”: Pas Prishtinës bie edhe Peja në Gjakovë

Dramë në palestrën “Shani Nushi”: Pas Prishtinës bie edhe Peja në Gjakovë

Vëllaznimi ka shënuar fitoren e katërt radhazi, që ishte ndaj kampiones së Kosovës, Pejës. Njëherësh kjo ishte humbja e parë për verdhezinjtë në këtë kampionat pas shtatë fitoreve.

Kuqezinjtë triumfuan 100:99 (27:28, 19:28, 26:21, 18:13, 10:9).

Vendasit të motivuar nga tifozët e nisën më mirë ndeshjen, me epërsi prej 17:11, por pejanët u rikthyen shpejt për të barazuar shifrat, ku deri në fund të çerekut të parë ishte lojë e barabartë, duke përfunduar 27:28.

Megjithatë, në periudhën e dytë verdhezinjtë filluan shkëputjen, duke pasur epërsi deri në 13 pikë, 41:54, derisa pjesa e parë përfundoi 46:56.

Por, kuqezinjtë nuk u dorëzuan dhe arritën të rikthehen për të barazuar rezultatin dy herë në 65:65 e 70:70, kurse rezultati pas 30 minutash ishte 72:77. Por, në çerekut e katërt u zhvillua një dramë e vërtetë, ku në fund Malcolm Armstead shënoi dy pikë për 90:90, duke e dërguar ndeshjen në vazhdime.

Edhe në vazhdime ishte sfidë shumë interesante, por kësaj radhe vendasit ishin më të vëmendshëm dhe detajet e vogla vendosën fituesin që përfundoi 100:99.

Te Vëllaznimi, Sammuel Sessoms kishte 30 pikë, tetë kërcime e tetë asistime dhe Jalen Ray 29 pikë e shtatë kërcime, ndërsa te Peja u dalluan Jacob Calloway me 29 pikë e gjashtë kërcime dhe Justin Davis me 21 pikë e nëntë kërcime./Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Bundesliga
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Bundesliga
“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

La Liga
Real Madridi me kërkesë të Ancelottit i ka ofruar Modricit një pozitë të re në klub

Real Madridi me kërkesë të Ancelottit i ka ofruar Modricit një pozitë të re në klub

La Liga
Kalo në kategori