Portugalia ka arritur të marrë fitore shumë të rëndësishme përballë Ganës në ndeshjen e parë të fazës grupore në Kampionatin Botëror.

Skuadra evropiane fitoi me rezultat 3-2 për t’u pozicionuar në krye të Grupit H.

Megjithatë, kur pritej fishkëllima e fundit e gjyqtarit, portieri Diogo Costa bëri një gafë që mund të ishte e pafalshme.

(Foto: Screenshot/Twitter)

Portieri nuk ishte i vëmendshëm se prapa tij ndodhej një lojtar kundërshtar dhe e lëshoi topin për ta goditur.

Por, Inaki Williams ia rrëmbeu topin dhe për pak sa nuk e barazoi rezultatin për shkak të rrëshqitjes dhe reagimit të shpejtë të mbrojtjes portugeze. /Telegrafi/

Reklama