Drama në fund të takimit, kur portieri i Portugalisë mund t’ia falte barazimin Ganës

(Foto: Screenshot/Twitter)

Portugalia ka arritur të marrë fitore shumë të rëndësishme përballë Ganës në ndeshjen e parë të fazës grupore në Kampionatin Botëror.

Skuadra evropiane fitoi me rezultat 3-2 për t’u pozicionuar në krye të Grupit H.

Megjithatë, kur pritej fishkëllima e fundit e gjyqtarit, portieri Diogo Costa bëri një gafë që mund të ishte e pafalshme.

Portieri nuk ishte i vëmendshëm se prapa tij ndodhej një lojtar kundërshtar dhe e lëshoi topin për ta goditur.

Por, Inaki Williams ia rrëmbeu topin dhe për pak sa nuk e barazoi rezultatin për shkak të rrëshqitjes dhe reagimit të shpejtë të mbrojtjes portugeze. /Telegrafi/

Tri refuzimet që mori Bayern Munich – tani trajneri italian kthehet si opsioni i parë

Barcelona e hapur për të shitur yllin e madh të ekipit

Real Madridi në fazën finale të rinovimit të stadiumit - skybar është pjesa më luksoze e "Santiago Bernabeut" të ri