LAJMI I FUNDIT:

Drake befason sërish shqiptarët – pasi përmendi Prishtinën, tani shfaqet me flamurin kuq e zi në videoklipin e “Polar Opposites”

Drake befason sërish shqiptarët – pasi përmendi Prishtinën, tani shfaqet me flamurin kuq e zi në videoklipin e “Polar Opposites”

Reperi i njohur, Drake javë më parë publikoi albumin e ri “For All The Dogs”.

Në një nga këngët e albumit, “Polar Opposites” ai përmendi kryeqytetin e Kosovës, Prishtinën.

“Ose është mesazhi yt që po e lexoj gabim, ose thjesht veprimet tuaja janë mashtruese. Nuk e di se si i bëjnë gjërat në Prishtinë, por e di që tensioni po rritet”, thuhet në vargjet e këngës.

Foto: Screenshot/YouTube

Ndërsa tani të njëjtën këngë ai e publikoi të kompletuar edhe nga ana vizuale, e ku përfshiu një tjetër befasi për shqiptarët.

Në videoklip reperi kanadez shfaqet gjatë gjithë kohës i veshur me një xhaketë të kuq, e cila në shpinë ka të stampuar shqiponjën dy-krenare.

Foto: Screenshot/YouTube

Me të njëjtën xhaketë si Drake shihen të veshur edhe personat e tjerë në klip me të cilët rap-artisti shfaqet duke luajtur biliardo dhe poker.

Drake përmend Prishtinën në këngën e tij të re "Polar Opposites”
Lexo po ashtu Drake përmend Prishtinën në këngën e tij të re "Polar Opposites”

Megjithatë, ende nuk dihet se nga vjen inspirimi i Drake për këtë këngë dhe se çfarë e lidh atë me shqiptarët. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Dua Lipa tregon se si cimerja e saj në Londër e spiunonte te prindërit në Kosovë: Fotografonte dhomën time rrëmujë dhe ia dërgonte mamasë

Dua Lipa tregon se si cimerja e saj në Londër e spiunonte te prindërit në Kosovë: Fotografonte dhomën time rrëmujë dhe ia dërgonte mamasë

Magazina
Tre banorë të rinj futen brenda shtëpisë së Big Brother Vip Albania

Tre banorë të rinj futen brenda shtëpisë së Big Brother Vip Albania

Magazina
Babi ishte i vetmi që sillte bukën në shtëpi, vëllai shkonte në shkollë me këpucët e mamit

Babi ishte i vetmi që sillte bukën në shtëpi, vëllai shkonte në shkollë me këpucët e mamit" - Rrëfimi tejet prekës i Egla Cenos

Magazina
Ciara tregon trupin e jashtëzakonshëm 10 javë pas lindjes, në “SAG Awards 2024”

Ciara tregon trupin e jashtëzakonshëm 10 javë pas lindjes, në “SAG Awards 2024”

Magazina
Avokatja deklaron: Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj po divorcohen për të shpëtuar pasurinë

Avokatja deklaron: Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj po divorcohen për të shpëtuar pasurinë

Magazina
Ashley Graham duket sensacionale me një korse të zezë, në shfaqjen “Dolce & Gabbana” në Javën e Modës në Milano

Ashley Graham duket sensacionale me një korse të zezë, në shfaqjen “Dolce & Gabbana” në Javën e Modës në Milano

Magazina
Kalo në kategori