Futbollisti meksikan, Giovani dos Santos, i ka falënderuar fansat për mbështetjen që i kanë dhënë në momentet e vështira pas lëndimit të frikshëm në Liga MX.

Pas katër viteve të kaluara në MLS te LA Galaxy, në korrik të këtij viti, sulmuesi u transferua te Club America, ndërsa gjatë qëndrimit në Amerikë kishte pasur probleme me lëndime.

Pas lëndimit 'horror', Dos Santos publikon fotografi nga spitali: Do të kthehem më i fortë Pas lëndimit 'horror', Dos Santos publikon fotografi nga spitali: Do të kthehem më i fortë

Megjithatë, ai nuk ka mundur tra parashikonte ndërhyrjen e mbrojtësit të Chivas Guadalajara, Antonio Bresino, që ishte brutale.

Si pasojë e asaj ndërhyrjeje, 30-vjeçari pësoi edhe një plagë në muskulin kuadriceps të kofshës dhe u desh t’i nënshtrohej ndërhyrjes kirurgjike për ta mjekuar.

Reklama

Lëndimi i tij nuk është aq serioz sa ishte menduar në fillim, pasi të gjithë mendonin se ka pësuar frakturë në gju.

Reklama

Porse ekzaminimet mjekësore treguan se nuk ka thyerje të ashtit dhe se pritet që Dos Santos të kthehet në fushë pas gjashtë javësh. /Telegrafi/

(Foto: Manuel Velasquez/Getty Images/Guliver)