LAJMI I FUNDIT:

Dortmundi fiton me lehtësi ndaj Bochumit dhe vazhdon ndjekjen e Bayernit

Dortmundi fiton me lehtësi ndaj Bochumit dhe vazhdon ndjekjen e Bayernit

Borussia Dormundi ka fituar me rezultat 3-0 ndaj Bochumit në ndeshjen e vlefshme për javën e 13-të në Bundesliga.

Reklama

“Milionërët” kanë vazhduar formën e mirë në kampionat duke marrë edhe fitoren e tretë radhazi.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me dominim të vendasve, të cilët përveç rasteve të shumta, arritën t’i shënojnë edhe tri gola.

Serinë e golave për Dortmundin e hapi Youssoufa Moukoko (8’) duke shënuar për 1-0, ndërsa Giovanni Reyna (12’) dërgoi epërsinë në 2-0.

Në fund të pjesës së parë apo më saktë në minutat shtesë ishte Moukoko përsëri që gjeti rrjetën duke dërguar ekipin e tij në pushim me epërsi 3-0.

Në pjesën e dytë, vendasit e menaxhuan topin dhe provonin me anë të kundërsulmeve, ndërsa mysafirët patën diçka më shumë nga rastet.

Megjithatë, portat mbeten të paprekura në këtë pjesë dhe ndeshja u mbyll me rezultat 3-0 në të mirë të Dortmundit.

Pas kësaj fitore, Dortmundi e sheh veten në pozitën e tretë me 25 pikë, ndërsa Bochumi zë vendin e 17-të me shtatë pikë.

Në ndeshjen e radhës, verdhezinjtë udhëtojnë te Ëolfsburgu, ndëra Bochumi e pret Borussia Monchengladbachun. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Bad News Eagles shënojnë fitoren e dytë në turneun CCT Online Finals 1

Bad News Eagles shënojnë fitoren e dytë në turneun CCT Online Finals 1

eSports
Kalo në kategori