LAJMI I FUNDIT:

‘Dora e djathtë’ e Cristiano Ronaldos largohet nga Portugalia

‘Dora e djathtë’ e Cristiano Ronaldos largohet nga Portugalia

Ricky Regufe, i cili luajti një rol kyç në kalimin e Cristiano Ronaldos te Al-Nassr, është larguar nga pozicioni i tij në delegacionin e ekipit kombëtar të Portugalisë.

Reklama

Regufe ishte pjesë e ekipit kombëtar për 20 vjet, por njoftoi se do të largohej me një postim në rrjetet sociale.

“Ishte një krenari dhe një privilegj që i kam shërbyer vendit tim si anëtar i Kombëtares për dy dekada”, ka shkruar ai.

Kush është Ricky Regufe, njeriu që i qëndron afër Ronaldos dhe organizon gjithçka në jetën e tij të re në Arabinë Saudite - madje edhe kontratën 200 milionëshe në vit
Lexo po ashtu Kush është Ricky Regufe, njeriu që i qëndron afër Ronaldos dhe organizon gjithçka në jetën e tij të re në Arabinë Saudite - madje edhe kontratën 200 milionëshe në vit

“Kam jetuar momente të paharrueshme dhe kam krijuar miqësi për jetën. Pashë nga afër Kombëtaren duke fituar dy trofetë e mëdhenj që ka fituar deri tani dhe pashë Cristiano Ronaldon të bëhej lojtari më i mirë në botë”.

“Falënderoj lojtarët, trajnerët dhe stafin për gjithçka që kemi përjetuar së bashku. Fillon një etapë e re, por dëshira për të parë fitoren e Kombëtares është gjithmonë e njëjta!”, thuhet në postimin e tij.

Inteligjenca Artificiale krijon formacionin më të mirë në histori të Manchester United - shumë legjenda mbesin jashtë tij
Lexo po ashtu Inteligjenca Artificiale krijon formacionin më të mirë në histori të Manchester United - shumë legjenda mbesin jashtë tij

Postimi u shoqërua me një foto të Portugalisë duke festuar triumfin e saj në Euro 2016, trofeu i parë i madh në historinë e tyre. Ata vazhduan të fitojnë Ligën e Kombeve për herë të parë tre vjet më vonë.

Largimi i Regufe përfaqëson një tjetër ndryshim të rëndësishëm për Portugalinë që nga eliminimi i tyre në çerekfinale në Kampionatin Botëror në Katar.

Grealish nënshkroi marrëveshje rekorde me Puman - por si krahasohet me lojtarët e tjerë
Lexo po ashtu Grealish nënshkroi marrëveshje rekorde me Puman - por si krahasohet me lojtarët e tjerë

Trajneri Fernando Santos dha dorëheqjen pas humbjes së tyre nga Maroku dhe që atëherë është zëvendësuar nga ish-trajneri i Evertonit, Roberto Martinez.

Regufe tani është i vendosur të marrë një qasje më praktike me karrierën e Ronaldos pasi e ndihmoi 38-vjeçarin të fitonte një marrëveshje fitimprurëse prej 200 milionë eurosh në vit me Al-Nassr në dhjetor.

Ronaldo dhe Regufe janë miq të ngushtë prej disa kohësh dhe ky i fundit u bë njeriu kryesor në negociatat për transferimin në Arabinë Saudite pas ndarjes së yllit portugez me agjentin afatgjatë Jorge Mendes. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ndërkombëtare
Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Ndërkombëtare
Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Bundesliga
De Bruyne zbulon se çfarë i duhet Man Cityt kundër Interit në finalen e Ligës së Kampionëve

De Bruyne zbulon se çfarë i duhet Man Cityt kundër Interit në finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Atletico Madridi dëshiron rinovimin e kontratave me katër yjet e ekipit, por u kërkon të ulin pagat

Atletico Madridi dëshiron rinovimin e kontratave me katër yjet e ekipit, por u kërkon të ulin pagat

La Liga
Zyrtare: Konrad Laimer, lojtar i ri i Bayern Munichut

Zyrtare: Konrad Laimer, lojtar i ri i Bayern Munichut

Bundesliga
Kalo në kategori