LAJMI I FUNDIT:

“Don’t start now” e Dua Lipës në mesin e 10 këngëve më të mira të vitit, sipas revistës prestigjoze TIME

“Don’t start now” e Dua Lipës në mesin e 10 këngëve më të mira të vitit, sipas revistës prestigjoze TIME
Dua Lipa (Foto: Mark Metcalfe/Getty Images/Guliver)

Artistja shqiptare me renome botërore, Dua Lipa, në fillim të këtij muaji publikoi këngën e saj të re “Don’t start now”.

Reklama

Kjo këngë fitoi menjëherë simpatinë e publikut, dhe e njëjta është promovuar nga vet artistja e cila e ka interpretuar live në eventet e rangut botëror si: MTV EMA, American Music Awards, ARIA Awards etj.

Kjo këngë, siç u shpreh vet Dua ishte përfundimi i një epoke të saj në muzikë, duke i lënë vendin një epoke të re me këngë të reja të zhanreve të ndryshme – i tillë do të jetë albumi i saj i ri që do të publikojë në vitin 2020.

“Don’t start now” përveç renditjes për javë të tëra në top listat evropiane dhe amerikane, ka arritur që së fundmi të futet në listën e top 10 këngëve më të mira të vitit, sipas Revistës TIME.

Dua Lipa në AMA (Foto: Kevin Winter/Getty Images/Guliver)

Ka qenë vetë Dua Lipa, ajo e cila ka bërë të ditur këtë duke publikuar në InstaStory një fotografi të artikullit të publikuar nga TIME për 10 këngët më të mira të vitit.

Nuk mungon përkrahja nga Dua Lipa: Përveç donacioneve personale, unë bashkohem me markën Bond për të grumbullaur fonde
Lexo po ashtu Nuk mungon përkrahja nga Dua Lipa: Përveç donacioneve personale, unë bashkohem me markën Bond për të grumbullaur fonde

“Faleminderit TIME për përfshirjen e “Don’t start now” në top 10 këngët më të mira të vitit 2019″, ka shkruar Lipa në InstaStory. /Telegrafi/

Foto: Dua Lipa/InstaStory

Në trend Magazina

Më shumë
Mediat angleze shkruajnë për modelen nga Kosova - Franceska Murati, refugjatja që dikur bullizohej në shkollë u shpall

Mediat angleze shkruajnë për modelen nga Kosova - Franceska Murati, refugjatja që dikur bullizohej në shkollë u shpall "Mis Central London"

Magazina
Beatrix Ramosaj shkëlqen në fustan të kuq teksa feston ditëlindjen e 29-të

Beatrix Ramosaj shkëlqen në fustan të kuq teksa feston ditëlindjen e 29-të

Magazina
Shoqëria e tyre vazhdon edhe jashtë BBVK, Vedati publikon imazhe përkrah Gresës dhe Andit

Shoqëria e tyre vazhdon edhe jashtë BBVK, Vedati publikon imazhe përkrah Gresës dhe Andit

Magazina
Sam Asghari shënon përvjetorin e parë të martesës me Britney Spears, teksa artistja fshin sërish llogarinë në Instagram

Sam Asghari shënon përvjetorin e parë të martesës me Britney Spears, teksa artistja fshin sërish llogarinë në Instagram

Magazina
Rita Ora shoqërohet nga bashkëshorti Taika Waititi edhe gjatë stërvitjeve, çifti shfaqen në formë të mirë përkrah njëri-tjetrit

Rita Ora shoqërohet nga bashkëshorti Taika Waititi edhe gjatë stërvitjeve, çifti shfaqen në formë të mirë përkrah njëri-tjetrit

Magazina
Kanye West paditet nga një fotografe për përdorimin pa leje të fotos së Gabriella Karefa-Johnson

Kanye West paditet nga një fotografe për përdorimin pa leje të fotos së Gabriella Karefa-Johnson

Magazina
Kalo në kategori