LAJMI I FUNDIT:

Donadoni i nervozuar me referimin në humbjen ndaj Interit

Donadoni i nervozuar me referimin në humbjen ndaj Interit

Trajneri i Bolognas, Roberto Donadoni, ka kritikuar gjyqtarët për penalltinë e mos dhënë dhe dy kartonët e kuq ndaj Interit.

Reklama

Ibrahima Mbaye u përjashtuar pas dy kartonëve të verdhë brenda katër minutash, kurse Adam Masina direkt me të kuq pasi shkeli në këmbë Lisandro Lopezin.

Ndeshja përfundoi me rezultat 2-1, për vendasit shënuan Eder dhe Yann Karamoh, ndërsa golin për mysafirët e shënoi ish-sulmuesi zikaltër, Rodrigo Palacio.

“Ka keqardhje që përfunduam ndeshjen me nëntën lojtarë, por pavarësisht të gjithave ne gati barazuam”, ka thënë Donadoni për Mediaset Premium.

Trajneri i Bolognas u ankua që gjyqtari nuk dha penallti te prekja me dorë nga Danilo D’Ambrosios.

Vazhdon plasaritja e marrëdhënieve të Brozovic me tifozët: Ata e fishkëllejnë, kroati ua kthen duke duartrokitur me ironi
Lexo po ashtu Vazhdon plasaritja e marrëdhënieve të Brozovic me tifozët: Ata e fishkëllejnë, kroati ua kthen duke duartrokitur me ironi

“Ata e interpretojnë dhe e vendosin ashtu siç e shikojnë të arsyeshme, nuk ka arsye të flasim për atë. Dora e tij nuk ishte e kapur për trupin”.

“Gjëja që më bezdis më së shumti janë kartonët. Mbaye u ndëshkua fillimisht se u provokua, ndërsa për kartonin e Masinas mendoj se duhet të shikojmë ngjarjen në përgjithësi”, ka shtuar Donadoni. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Kalo në kategori