Fansat e Tom Hanks po e kritikojnë djalin e tij, Chet, i cili në një rrëfim të fundit u shpreh se kishte mungesë të një ‘model të fortë mashkullor’ gjatë rritjes së tij, duke nënkuptuar se është fjala për babanë e tij.

Reklama

31-vjeçari, i cili ka nisur një biznes trajnimi personal, shkaktoi një stuhi zemërimi në Twitter pasi foli për edukimin e tij në një video të publikuar në YouTube të titulluar “E vërteta rreth rritjes si Hanks”.

Chet tha se shumë njerëz kishin ‘përbuzje’ për të si fëmijë i një ylli filmi, dhe ndërsa gjatë bisedës, ai tha se atij i mungonte ‘një model i fortë mashkullor’ gjatë rritjes së tij, shkruan DailyMail.

Reklama

“Hej, vëlla, në djall këta njerëz. Ata thjesht janë xhelozë për ty”, dëgjohet ai duke thënë gjatë intervistës.

Reklama

Komentet e tij për aktorin me famë botërore goditën kritikët, të cilët mendonin se ai fajësonte të atin për të metat e tij në vend që të merrte përgjegjësinë për veprimet e tij.

“Çfarë zvarritjesh duket të jetë. Unë mund të kuptoj pse ai nuk ishte shumë i pëlqyer. Të hedhësh babin ‘nën autobus’ është një rast i tillë”, shkroi një person në Twitter, ndërsa dikush tjetër shtoi: “Duket sikur Chet donte një baba që do ta gënjente dhe do t’i thoshte të vazhdonte të bënte çfarë të donte”.

Reklama

“Nuk ka fjalë për fjalë asgjë që mund të thuash Chet që do të më bëjë të besoj se Thomas Jeffrey Hanks nga Oakland nuk bëri punën absolutisht më të mirë që mundi me ty, duke pasur parasysh rezultatin”, tha dikush tjetër.

Reklama

Hanks dhe gruaja e tij prej 33 vitesh, Rita Wilson, të dy 65 vjeç, kanë dy djem së bashku: Chet dhe Truman, 26 vjeç. Ylli i “Forrest Gump” ka gjithashtu një djalë Colin, 44 vjeç, dhe një vajzë Elizabeth Ann, 39 vjeçe, nga martesa e tij e parë me gruaja e tij e ndjerë Samantha Lewes.

Një numër i përdoruesve të Twitter iu referuan vëllezërve e motrave të Chet kur ndanë skepticizmin e tyre mbi pretendimet e tij se babai i tij nuk ishte një model i mirë rritjeje për të.

Reklama

“Tom Hanks ka një djalë tjetër nga martesa e tij e parë, ai është mirë dhe i përshtatur mirë me shoqërinë. Pyes veten se cili është problemi i këtij personi që prindërit janë ende bashkë dhe jo të divorcuar. Thjesht një lazdran i llastuar””, ka shkruar një person i revoltuar me deklarimet e djalit të aktorit.

Reklama

“Cili është përkufizimi i Chet për një ‘model të fortë mashkullor’”, pyeti një tjetër. “Sepse Tomh Hanks ka tre fëmijë të tjerë, të gjithë duket se janë të punësuar dhe mbajnë veten”, vazhdoi komentuesi.

Në video, Chet siguroi publikun se i do prindërit duke deklaruar: “Unë i dua prindërit e mi dhe nuk do të doja prindër të ndryshëm”.

Reklama

Por ai rrëfeu se të kesh një familje të famshme është ‘një thikë me dy tehe’.

“Përvoja ime ishte edhe më e komplikuar sepse, përveç që fama tashmë ishte toksike, unë nuk isha as i famshëm”, shpjegoi ai. “E dini, unë isha thjesht djali i dikujt të famshëm, kështu që nuk kisha bërë asgjë për të merituar ndonjë lloj njohjeje dhe kjo krijoi shumë përbuzje, shumë përbuzje për mua”, tha Chet.

Reklama

Ai tregoi se ndërsa babai i tij ishte ‘në këtë piedestal’, ai vetë ‘supozohej’ të ishte ‘një djalosh me të vërtetë arrogant dhe i llastuar’.

Gjatë viteve të shkollës së mesme dhe të kolegjit, ai tha se njerëzit e kishin përbuzur pa e njohur personalisht, por duke e gjykuar nga prindërit.

Reklama

“Ishte jashtëzakonisht e vështirë, kështu që hasa në shumë përbuzje, shumë armiqësi, shumë negativitet sepse të gjithë thjesht ishin të përgatitur të urrenin guximin tim”, kujton ai.

Chet pretendoi se njerëzit flisnin për të pas shpine dhe donin të rrinin me të vetëm për shkak të babait të tij të famshëm.

Ai tha se përvoja e la atë në ‘mosbesim’ dhe e ‘çoi në rrugën e gabuar sepse ndjente se kishte diçka për të provuar’.

Reklama

Ai u vendos ‘në një rrugë të vetëshkatërrimit’ në të njëzetat e tij. Por tani, në moshën 31-vjeçare, ai ‘nuk ka më asgjë për të provuar’.

Reklama

Në të njëjtën video, Chet pranoi se u rrit me të gjitha llojet e privilegjeve që vinin së bashku me statusin prej ylli të babait të tij, duke thënë se ishte ‘i bekuar’ të udhëtonte nëpër botë dhe të qëndronte në vende luksoze falë karrierës së prindërve të tij.

Chet, një person i cili ka kundërshtuar publikisht marrjen e vaksinës anti-COVID, është përfshirë nga polemika të shumta viteve të fundit, kjo pasi ai përballet edhe me një padi nga ish-e dashura e tij. /Telegrafi/