LAJMI I FUNDIT:

Djali i Ivan Perisic ‘vodhi shfaqjen’ kur shkoi ta ngushëllojë Neymarin pasi Brazili u eliminua nga Kupa e Botës

Djali i Ivan Perisic ‘vodhi shfaqjen’ kur shkoi ta ngushëllojë Neymarin pasi Brazili u eliminua nga Kupa e Botës

Në një nga momentet më emocionuese të Kupës së Botës e dhuroi djali i Ivan Perisic, Leo, i cili vrapoi te Neymar për ta ngushëlluar atë pasi Brazili u eliminua nga Kroacia në penallti.

Reklama

Skuadra e Zlatko Dalic siguroi një vend në gjysmëfinalen e javës së ardhshme pasi mposhti favoritët e Brazilit në një çerekfinale dramatike.

Ndeshja nuk ishte edhe aq argëtuese. Pjesa e parë ishte e keqe, por më në fund, pas më shumë se një ore, gjërat më në fund ndezën me Brazilin që dukej i rrezikshëm përpara.

Selecao rriti presionin dhe në minutën e 105-të, Neymar barazoi rekordin e Peles pasi mposhti Dominik Livakovicin.

Gjërat dukeshin premtuese për brazilianët, por në një kthesë të papritur, Bruno Petkovic shënoi pas një devijimi në minutën e 118-të për ta çuar ndeshjen në penallti.

Kroacia vazhdoi tutje, pasi Rodrigo dhe Marquinhos humbën penalltitë.

Pas fundit të ndeshjes, golashënuesi kryesor i Brazilit, Neymar, ishte në lot, pasi shpresat e Brazilit për të ngritur një tjetër Kupë Bote u shkatërruan.

Por pak çaste më vonë, djali i Ivan Perisic, Leo, vendosi të shkonte dhe të ngushëllonte sulmuesin e PSG-së – një moment që u bë shpejt viral.

Ai i zgjati dorën, ndërsa Neymar e përqafoi djaloshin.

Kroacia ka shkuar në gjysmëfinale për herë të dytë radhazi, pasi në Rusi 2018 zuri vendin e dytë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Kam faj unë që nuk është në kulmin e karrierës”, Guardiola flet për lojtarin që Man City pagoi 50 milionë euro

“Kam faj unë që nuk është në kulmin e karrierës”, Guardiola flet për lojtarin që Man City pagoi 50 milionë euro

Premier League
Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

La Liga
Guardiola bën ankesë të çuditshme pasi ekipi i tij u detyrua të udhëtonte me autobus

Guardiola bën ankesë të çuditshme pasi ekipi i tij u detyrua të udhëtonte me autobus

Premier League
Çeku flet për stadiumin nacional: Nuk besoj që një projekt kaq i rëndësishëm duhet të shndërrohet në betejë lokale

Çeku flet për stadiumin nacional: Nuk besoj që një projekt kaq i rëndësishëm duhet të shndërrohet në betejë lokale

Superliga
Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

La Liga
Sulmuesi meksikan Gimenez shkruan historinë ndaj Ajaxit

Sulmuesi meksikan Gimenez shkruan historinë ndaj Ajaxit

Ligat tjera
Kalo në kategori