Omar Chaouk (25), djali i shefit të mafias së Melburnit, Australi, Macchour Chaouk, u arrestua për posedim të paligjshëm të armëve, pas një gjuajtje aksidentale, duke u përpjekur për të marrë nga xhepi i tij cigaret, në xhepin të cilin kishte edhe një armë.

Kur plumbi goditi testisin e tij, ai hoqi pantallonat e tij dhe filloi të qajë, duke pyetur nëse do të vdisnin, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

v2

Një mikesh e tij e cila ishte afër incidentit e kishte dërguar atë në spital, ku ishte trajtuar. Të nesërmen ai ishte liruar nga spitali dhe u arrestua.

Avokati i Omerit i ka thënë gjykatës se Omari ka kapacitet të kufizuar intelektual, gjë e cila i redukton aftësitë e tija shumë.

Babai i tij Makur u vra 6 vjet më parë para shtëpisë së familjes së tij në Brooklyn, ndërsa vëllai i tij i madh Mohammad vdiq në vitin 2005. /Telegrafi/

v3