LAJMI I FUNDIT:

DJ Stephen Boss vdes në moshën 40-vjeçare, pasi dyshohet se u vetëflijua

DJ Stephen Boss vdes në moshën 40-vjeçare, pasi dyshohet se u vetëflijua

DJ Stephen “tWitch” Boss ka vdekur në moshën 40-vjeçare.

Reklama

Boss ishte më i njohur si DJ i spektaklit shumë të shikuar “Ellen DeGeneres Show”.

Gruaja e tij Allison Holker konfirmoi vdekjen e tij në një deklaratë të mërkurën (14 dhjetor), duke shkruar: “Me zemër të rënduar duhet t’ju informoj që burri im Stephen na la. Stefani ndriçoi çdo dhomë ku hynte”, shkruan The Independent.

“Ai vlerësonte familjen, miqtë dhe komunitetin mbi të gjitha dhe udhëheqja me dashuri dhe dritë ishte gjithçka për të. Ai ishte shtylla kurrizore e familjes sonë, bashkëshorti dhe babai më i mirë dhe një frymëzim për fansat e tij”.

Holker vazhdoi: “Të thuash se ai la një trashëgimi do të ishte një nënvlerësim dhe ndikimi i tij pozitiv do të vazhdojë të ndihet. Jam i sigurt se nuk do të kalojë një ditë që nuk do të nderojmë kujtimin e tij. Ne kërkojmë privatësi gjatë kësaj kohe të vështirë për mua dhe veçanërisht për tre fëmijët tanë. Stefan, ne të duam, na mungon dhe unë gjithmonë do ta ruaj kërcimin e fundit për ty”.

Stephen Boss (Foto: Getty Images)

Të martën (13 dhjetor), sipas TMZ, Holker vizitoi Departamentin e Policisë në Los Angeles për të raportuar se Boss ishte larguar në mënyrë jo karakteristike nga shtëpia pa veturën e tij.

TMZ raporton se departamenti i policisë më vonë iu përgjigj një thirrjeje për të shtëna në një hotel në Los Angeles, ku e gjetën Bossin të vdekur nga një teë shtënë në dukje të vetëshkaktuar.

Vdekja e tij është ende në pritje të hetimeve shtesë nga Ekzaminuesi Mjekësor i LAPD.

Boss fillimisht u bë i famshëm si një konkurrent në Projektin “Wade Robson” të MTV. Në vitin 2008, ai konkurroi në sezonin e katërt të “So You Think You Can Dance”.

Ai iu bashkua Ellen si DJ në vitin 2014, ku mbeti i preferuari i fansave deri në përfundimin e ditës në qershor. Në vitin 2020, DeGeneres e emëroi atë një producent ekzekutiv të shfaqjes.

Boss ka lënë pas gruan e tij Holker dhe tre fëmijët e tyre: Zaia, tre, Maddox, gjashtë dhe Weslie, 14. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Anwar Hadid shihet i mërzitur rrugëve të New Yorkut pak ditë pas mesazheve thumbuese ndaj Dua Lipës dhe të dashurit të saj të ri

Anwar Hadid shihet i mërzitur rrugëve të New Yorkut pak ditë pas mesazheve thumbuese ndaj Dua Lipës dhe të dashurit të saj të ri

Magazina
Titrimi shqip-shqip i serialit

Titrimi shqip-shqip i serialit "Rrushe" shkakton një valë me 'meme' interesante dhe video qesharake në rrjetet sociale

Magazina
Momenti i sikletshëm kur fansi nuk ia lëshon dorën Dafina Zeqirit në skenë

Momenti i sikletshëm kur fansi nuk ia lëshon dorën Dafina Zeqirit në skenë

Magazina
Pas përfundimit të BBVA, Efi Dhedhes tregon se nuk është takuar akoma me Luizin e Kiarën

Pas përfundimit të BBVA, Efi Dhedhes tregon se nuk është takuar akoma me Luizin e Kiarën

Magazina
Luizi i kthehet Big Brotherit: Faleminderit secilit prej jush që keni qenë bashkë me mua në këtë rrugëtim duke më dhënë kohë nga koha juaj

Luizi i kthehet Big Brotherit: Faleminderit secilit prej jush që keni qenë bashkë me mua në këtë rrugëtim duke më dhënë kohë nga koha juaj

Magazina
Seriali

Seriali "Rrushe" u transmetua me titra shqip nga Top Channel - Fatmir Spahiu: Të evidentohen gjëra të tilla, por pa krijimin e ndarjeve dhe përçarjeve mes nesh

Magazina
Kalo në kategori