Distria Krasniqi ka arritur një tjetër fitore në Grand Slamin e Parisit.

Xhudistja nga Kosova ka mposhtur jug-koreanen Kang në çerekfinalen e këtij Grand Slami.

Kësisoj Krasniqi ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinale.

Në gjysmëfinale xhudistja pret fituesen e duelit Ami Kondo të Japonisë dhe Ganbatarit nga Mongolia. /Telegrafi/