LAJMI I FUNDIT:

Distria Krasniqi fiton medalje të bronztë në Grand Slamin e Tbilisit

Distria Krasniqi fiton medalje të bronztë në Grand Slamin e Tbilisit

Xhudistja jonë, Distria Krasniqi ka arritur ta fitojë medaljen e bronztë në Grand Slamin që po mbahet në Tbilisi të Gjeorgjisë.

Sporti i xhudos vazhdon ta bëjë krenar shtetin e Kosovës, me suksese të mëdha në arenën ndërkombëtare.


Kësaj radhe ishte xhudistja pejane, Distria Krasniqi, e cila fitoi medaljen e bronztë në Grand Slamin e Tbilisit.

Distria arriti të fitojë në ‘finalen’ e repesazhit ndaj kinezes Yeqing Zhu, në kategorinë deri në 52 kilogramë.

Fitorja e kampiones olimpike erdhi pas një pike të shpejt dhe një ippon më pas.

Vlen të theksohet se Flaka Loxha u eliminua sot në xhiron e tretë, ndërsa nesër do të ndeshen edhe Laura Fazliu dhe Loriana Kuka. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Sondazh: Renditni më të mirët e Shqipërisë në Euro 2024

Sondazh: Renditni më të mirët e Shqipërisë në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
“Padrejtësi dhe tradhti, Zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën”, babai i Ardian Ismajlit me akuza pasi mbrojtësi nuk luajti asnjë minutë

“Padrejtësi dhe tradhti, Zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën”, babai i Ardian Ismajlit me akuza pasi mbrojtësi nuk luajti asnjë minutë

Kombëtarja e Shqipërisë
Nuk ka luajtur asnjëherë me të, Vinicius reagon në rrjetet sociale për largimin e lojtarit nga Real Madridi

Nuk ka luajtur asnjëherë me të, Vinicius reagon në rrjetet sociale për largimin e lojtarit nga Real Madridi

La Liga
Kush luajti më shumë, kush më pak dhe kush nuk u paraqit për asnjë minutë te Shqipëria në Euro 2024

Kush luajti më shumë, kush më pak dhe kush nuk u paraqit për asnjë minutë te Shqipëria në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Calhanoglu thyen heshtjen dhe flet për spekulimet rreth Bayern Munichut

Calhanoglu thyen heshtjen dhe flet për spekulimet rreth Bayern Munichut

Serie A
Kalo në kategori