Një tramvaj dhe një autobus pasagjerësh janë përplasur në Alibeyköy të Stambollit të hënën.

Reklama

Si pasojë, 19 persona janë të lënduar, përfshirë katër në gjendje kritike.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, aksidenti ndodhi më herët këtë mëngjes afër ndalimit të tramvajit Alibeyköy kur autobusi po përpiqej të kalonte nëpër shinat e tramvajit.

Një numër i madh i ambulancave u dërguan në vendngjarje për të ndihmuar 19 personat që u lënduan.

Momenti i aksidentit u kap edhe nga kamerat e sigurisë. /Telegrafi/