LAJMI I FUNDIT:

Disa ide që thonjtë e shkurtër të duken bukur

Disa ide që thonjtë e shkurtër të duken bukur
(Foto: Instagram/tipsnailbar)

Thonjtë kanë forma, përmasa dhe gjatësi të ndryshme, kështu që nuk ka arsye të turpëroheni që nuk keni maja të gjata. Janë të panumërta opsionet e mahnitshme të manikyrëve për gjatësinë e shkurtër të thonjve dhe ne jua sjellim disa sugjerime.

Reklama

Pavarësisht nëse zgjidhni manikyrin e fortë ose artin minimalist të thonjve, ai do të duket fantastik në çdo gjatësi të thonjve. Shkathtësia e xhelit afatgjatë është pikërisht arsyeja pse manikyri me xhel për thonjtë e shkurtër është në trend.

Kur bëhet fjalë për nuancat, zgjedhja është e juaja – si me çdo gjatësi tjetër. Mund të jetë argëtuese të eksperimentoni me ngjyra.

Këshilla për bukurinë e thonjve
Lexo po ashtu Këshilla për bukurinë e thonjve

Thonjtë gradient

(Foto: Instagram)

Të kuqe klasike

(Foto: Instagram)

Manikyri francez

(Foto: Instagram)

Gjysmëhëna hapësinore

(Foto: Instagram)

Margarita

(Foto: Instagram)

Tabela e shahut

(Foto: Instagram)

Model leopardi

(Foto: Instagram)

Me ngjyra

(Foto: Instagram)

/Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Fëmijët që bëjnë këto 12 gjëra, kanë tru ‘shumë të ndjeshëm’ dhe ky konsiderohet një avantazh

Fëmijët që bëjnë këto 12 gjëra, kanë tru ‘shumë të ndjeshëm’ dhe ky konsiderohet një avantazh

Prindër dhe fëmijë
Me xhinse që theksojnë në mënyrë perfekte figurën e saj, Kim merr vëmendje edhe me veshje të zakonshme

Me xhinse që theksojnë në mënyrë perfekte figurën e saj, Kim merr vëmendje edhe me veshje të zakonshme

Femra
Georgina Rodriguez duket mahnitëse me veshje tradicionale arabe

Georgina Rodriguez duket mahnitëse me veshje tradicionale arabe

Femra
Victoria pozon me sutjena dantelle dhe tregon krahët e stërvitur

Victoria pozon me sutjena dantelle dhe tregon krahët e stërvitur

Femra
Burri do t’ju tradhtojë, edhe pse keni martesë të lumtur: Ja përse

Burri do t’ju tradhtojë, edhe pse keni martesë të lumtur: Ja përse

Këshilla dhe arsye
Gati në një minutë: Një truk me dy llastikë të fshehur për një model flokësh të shpejtë dhe elegant

Gati në një minutë: Një truk me dy llastikë të fshehur për një model flokësh të shpejtë dhe elegant

Flokë dhe stil
Kalo në kategori