Ajo është një ndër emrat më të përfolur në industrinë e muzikës, ku rrëmben vëmendjen e mediave edhe jashtë skenave muzikore.

Bëhet fjalë për këngëtaren shqiptare, Doruntina Shalën, e cila më mirë njihet prej fansave dhe publikut, Tayna.

Mirëpo krahas muzikës, zeshkania ka ditur të menaxhojë kohën mes muzikës dhe shkollimit të lartë.

Tayna (Foto Instagram)

Në fakt, bukuroshja ka përfunduar studimet në fakultetin e “Shkencave Kompjuterike” pranë universitetit privat të UBT-së në Kosovë.

Kështu së paku ka bërë të ditur vetë rep-artistja përmes  rrejteve sociale teksa fansat e uruan për arritjen akademike.

"Je t’u u kalb n’silikon oj moll", Fifi flet publikisht për dissin që i bëri Taynës "Je t’u u kalb n’silikon oj moll", Fifi flet publikisht për dissin që i bëri Taynës

“Krenare dhe momente të lumtura”, ka shkruar ajo ndër të tjerash në llogarinë personale në Instagram.

Ndryshe, Tayna pritet të sjell edhe këngë të reja gjatë muajve në vazhdim, por edhe do të mbajë koncerte të ndryshme. /Telegrafi/

View this post on Instagram

Proud and happy moments👩🏻‍🎓 #cse

A post shared by Tayna (@tayna) on Jun 17, 2019 at 11:14am PDT