LAJMI I FUNDIT:

Dijon Kameri fillon shkëlqimin te Salzburgu, gol dhe asistim në fitoren e thellë si mysafirë

Dijon Kameri fillon shkëlqimin te Salzburgu, gol dhe asistim në fitoren e thellë si mysafirë

Dijon Kameri ka gjetur golin e tij të parë me fanellën e gjigantit austriak Red Bull Salzburg.

Reklama

Kampioni në fuqi i Austrisë ishte mysafirë i Austria Lustenau dhe fitoi me rezultat të thellë 0-6.

Talenti nga Kosova, Dijon Kameri u fut në lojë në minutën e 67-të dhe menjëherë la gjurmë.

18-vjeçari fillimisht asistoi në minutën e 78-të për Adamu që shënoi për 0-5.

Ndërkohë mesfushori ofensivë gjeti golin e parë në Bundesligën austriake në minutën e 82-të kur realizoi për rezultatin përfundimtar 0-6 në të mirë të skuadrës së tij.

Kjo ishte paraqitja e dytë e Kamerit në Bundesliga me Salzburg, derisa ai pas ndeshjes u shpreh shumë i lumtur me golin dhe asistimin e arritur.

“Ishte një ndjenjë e papërshkrueshme kur topi ishte në gol, ishte e mrekullueshme, e mrekullueshme”, tha Kameri për faqen zyrtare të klubit.

“Ndihem shumë mirë, skuadra më priti mirë dhe jam i lumtur. Fakti që munda të festoja me tifozët ishte vërtet e mrekullueshme dhe nuk do ta harrojë kurrë”, deklaroi Kameri.

Këtu mund t’i shihni të gjitha golat e ndeshjes, përfshirë edhe atë të Kamerit. 

Kameri konsiderohet si një nga talentet më të mëdhenj në futbollin austriak, derisa ai është pjesë e Kombëtares së Austrisë për grupmoshat nën 18 vjeç. /Telegrafi/ 


Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

La Liga
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Çmenduria nga Arabia Saudite: Miliarda euro në vitet e ardhshme për të tërhequr emrat më të mëdhenj të futbollit

Çmenduria nga Arabia Saudite: Miliarda euro në vitet e ardhshme për të tërhequr emrat më të mëdhenj të futbollit

Ligat tjera
Nagelsmann dhe Henry afër zyrtarizimit te gjiganti evropian

Nagelsmann dhe Henry afër zyrtarizimit te gjiganti evropian

Ligue 1
Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Ligat tjera
Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Premier League
Kalo në kategori