LAJMI I FUNDIT:

Dhurata për ekipin dhe stafin – Lionel Messi shpenzon qindra mijëra euro për t’i blerë 35 iPhone ari për ata që së bashku fituan Kupën e Botës

Dhurata për ekipin dhe stafin – Lionel Messi shpenzon qindra mijëra euro për t’i blerë 35 iPhone ari për ata që së bashku fituan Kupën e Botës

Lionel Messi shpenzoi afërsisht 200 mijë euro duke blerë 35 iPhone ari për ekipin e tij që fitoi të Kupës së Botës, por edhe stafin.

Reklama

Ylli argjentinas porositi pajisjet 24 karatësh për çdo anëtar të skuadrës fituese dhe i mori në apartamentin e tij në Paris të shtunën.

Pajisjet 24 karatësh kanë të gdhendur emrat e lojtarëve, numrat dhe logon argjentinase.

“Lionel donte të bënte diçka të veçantë dhe të këndshme për të festuar momentin e tij më krenar. Ai ra në kontakt me sipërmarrësin Ben Lyons dhe ata dolën me dizajnin së bashku”, ka thënë një burim.

Për blerjen e telefonave ka folur edhe Ben, CEO i iDesign Gold, që ia krijoi Messit këtë gjë.

Messi do të marrë një ofertë marramendëse për të luajtur në Arabinë Saudite – shuma e ofruar për të kalon edhe atë të CR7
Lexo po ashtu Messi do të marrë një ofertë marramendëse për të luajtur në Arabinë Saudite – shuma e ofruar për të kalon edhe atë të CR7

“Lionel nuk është vetëm GOAT, por ai është një nga klientët më besnikë të IDESIGN GOLD dhe ra në kontakt me ne disa muaj pas finales së Kupës së Botës”.

“Ai tha se donte një dhuratë të veçantë për të gjithë lojtarët dhe stafin për të festuar fitoren e mrekullueshme, por nuk donte dhuratën e zakonshme të orëve”.

Messi dhe Ronaldo kishin kohëra të vështira gjatë karantinës – por cili e ka regjimin më të mirë të stërvitjeve
Lexo po ashtu Messi dhe Ronaldo kishin kohëra të vështira gjatë karantinës – por cili e ka regjimin më të mirë të stërvitjeve

“Pra, unë sugjerova iPhone të artë me emrat e tyre dhe atij i pëlqeu ideja”, ka thënë Ben.

Argjentina triumfoi në Katar vitin e kaluar – me Messin, 35 vjeç, u shpall lojtari më i mirë i turneut. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Premier League
Bayern Munich ia kishte ndaluar Oliver Kahnit të udhëtonte në Koln në ditën kur u shpallën kampion të Gjermanisë

Bayern Munich ia kishte ndaluar Oliver Kahnit të udhëtonte në Koln në ditën kur u shpallën kampion të Gjermanisë

Bundesliga
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

La Liga
Kalo në kategori