Klubet spanjolle kanë qenë aktive edhe në këtë afat kalimtar duke bërë shumë transferime, ku nuk kanë munguar as befasitë.

Sezoni 2019/20 në La Liga duke se përfundoi vetëm dje, por sezoni i ri 2020/21 është në horizont dhe do të fillojë sot (e shtunë).

Megjithatë, është e rëndësishme të shikoni disa nga lëvizjet më tërheqëse që kanë ndodhur këtë verë në La Liga.

Sot rikthehen ethet e futbollit, fillon sezoni i ri në Ligën Premier dhe La Liga Sot rikthehen ethet e futbollit, fillon sezoni i ri në Ligën Premier dhe La Liga

Presionet fiskale mbi klubet si rezultat i pandemisë globale kanë qenë të qarta dhe ne kemi parë shumë më pak aktivitet transferimesh sesa në sezonet tjera.

Gazeta spanjolle Marca ka përpiluar një listë me dhjetë transferimet më të mira deri më tani në La Liga, ndërsa Telegrafi ua sjell më poshtë.

Në listë gjendet rikthimi i Martin Odeegard te Real Madridi, transferimi i Miralem Pjanic te Barcelona, por edhe emra si Dani Parejo, Ivan Rakitic dhe David Silva.

Martin Odegaard – Real Madridi

Miralem Pjanic – Barcelona

Francisco Trincao – Barcelona

Oscar Rodriguez – Sevilla

Ivan Rakitic – Sevilla

Dani Parejo – Villarreal

Takefusa Kubo – Villarreal

David Silva – Real Sociedad

Claudio Bravo – Real Betis

Alvaro Negredo – Cadiz

/Telegrafi/