Nuk është kaq e lehtë të jesh një njeri i famshëm.

Gjithkush mban njërin sy mbi ta dhe kritikojnë çdo të metë ose peshë të tepruar.

Bright Side gjeti 10 të famshëm që duket se janë krejtësisht të sigurt për peshën e tyre dhe nuk do të marrin më iniciativë për hir të mendimit të dikujt tjetër, transmeton Telegrafi.

Vin Diesel

Kur fotografia e Vinit me një bark të madh u shfaq në internet, shumë fansa nuk pranuan të besonin se ishte e vërtetë. Por kjo duket të jetë e vërtetë. Kjo fotografi tregon se di dukej Diesel në vitin 2015. Megjithatë, vlen të përmendet se i famshmi në fjalë, u kthye në formë shumë shpejt.

Christian Bale

Ata thonë se aktori nuk mori peshë, sepse ai hoqi dorë nga vetja, por për shkak të një pjese të filmit të ri. Dhe ne mund ta besojmë me lehtësi këtë. Në vitin 2004, ai humbi 120 kilogramë për pjesën e tij në filmin “The Machinist” dhe më pas fitoi 100 të tjera për “Batman Begins”.

Rihanna

Të gjithë fansat e Rihannës janë të habitur. Kohët e fundit, këngëtarja ka fituar më shumë se 20 kilogramë. Por duket sikur Rihanna nuk kujdeset për këtë dhe ende shfaqet me veshje të hapura që e nxjerrin zbuluar.

Nelly Furtado

Ju vështirë se do ta kuptoni këtë vajzë. Ndoshta ishin problemet personale që preknin peshën e Nellyt. Një vit më parë, ajo u nda nga bashkëshorti i saj, Demacio Castellon, për të cilin kishte lënë biznesin.

Kesha

Këngëtarja pretendon se producenti i saj ishte tallur me të, duke thënë se trupi i saj ishte larg idealit. Kjo shkaktoi prishjen e saj nervore. Kështu ata shkuan në rrugët e tyre të ndara, dhe tani Kesha duket se po gëzon ‘lirinë’ e saj.

Jennifer Love Hewitt

Jennifer thotë se pas lindjes së dy fëmijëve, ajo ndihet më femërore dhe e lumtur dhe nuk do të humbasë më peshë. Kush duhet ta kritikojë?

Steven Seagal

Edhe kur ishte i ri, ishte e vështirë të thërrisnim Steven Slim. Por për shkak të trajnimit intensiv fizik, ai e mbajti trupin e tij të aftë. Tani pesha e aktorit është e tepruar, e cila është shumë e madhe edhe për lartësinë e tij. Sidoqoftë, duket se Seagal nuk kujdeset shumë.

Jessica Simpson

Në fillim të karrierës së saj, këngëtarja kishte pothuajse trupin ideal të modelimit. Megjithatë, në vitet e fundit ajo vazhdimisht fitoi dhe humbi peshë. Kështu, mund të themi se forma e saj aktuale nuk është ndoshta rezultati përfundimtar.

Brendan Fraser

Aktori shkoi në një ndarje të dhimbshme dhe një dëmtim fizik, i cili shkaktoi një pushim në karrierën e tij profesionale. Kjo ndikoi në pamjen e tij në një mënyrë jo të mirë. Fatmirësisht, talenti i tij mbeti i pandryshuar.

Kelly Clarkson

Këngëtarja mori peshë për shkak të shtatzënisë së saj dhe, deri më tani, nuk ka qenë në gjendje ta humbasë atë. Por duket sikur ajo nuk dëshiron. Kelly pohon se ajo është e lumtur në mënyrën se si ajo është dhe nuk ka nevojë për aprovimin apo mospëlqimin e askujt tjetër. /Telegrafi/