0Shares

CIES ka zbuluar dhjetë futbollistë që vlera e tyre është zvogëluar në muajt e fundit.

Vlera e tyre është zvogëluar gjatë gjashtë muajve të fundit, nga shtatori deri më sot.

Observatori i futbollit ndërkombëtar ka llogaritur paraqitjet e lojtarëve duke dhënë një vlerësim për secilin.

Ousmane Dembele ka rënien më të madhe në vlerë nga 138 milionë euro në 80 milionë euro, duke pas rënie prej 58 milionë eurosh.

Neymar është i dyti në listë për rënie të vlerës.

Dyshja e Tottenhamit, Toby Alderweireld dhe Victor Wanyama.

Në listë janë edhe Mateo Kovacic dhe Andrea Belotti. /Telegrafi/

10 – Adam Lallana (Liverpool) Nga 39,9 në 19,4 milionë euro (-20,5)

9 – Mateo Kovacic (Real Madrid) Nga 56,4 a 35,7 milionë euro (-20,7)

8 – Andrea Belotti (Torino) Nga 82 a 60,6 milionë euro (-21,4)

 7 – Thomas Lemar (AS  Monaco) Nga 92,5 a 70,5 milionë euro (-22)

6 – Nathan Redmond (Southampton) Nga 66.8 a 44.5 milionë euro (-22,3)

5 – Nathaniel Clyne (Liverpool) Nga 43,8 a 21,2 milionë euro (-22,6)

4 – Toby Alderweireld (Tottenham) Nga 69,8 a 46,2 milionë euro (-23,6)

3 – Victor Wanyama (Tottenham) Nga 69,8 a 34,6 milionë euro (-35,2)

2 – Neymar Jr. (Paris Saint-Germain) Nga 247,4 milionë euro 209,4 (-38)

1 – Ousmane Dembélé (FC Barcellona) Nga 138 a 80 milionë euro (-57,3)

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)