Studimet tregojnë se gratë me flokë të gjata konsiderohen më femërore dhe gratë me flokë të shkurtër konsiderohen më të sigurta.

Reklama

Por ka të bëjë më shumë me mënyrën sesi ndiheni brenda kur shfaqni prerjen e flokëve tuaj, dhe këto yje e dinë këtë me siguri. Qoftë për argëtim apo për punë, ato rruanin kokën për të zbuluar nëse vërtet mund të tërhiqnin me pamje ne tyre pa flokë.

Bright Side dëshiron që ju të shihni këto yje që vërtetojnë se nuk u duhen flokët e tyre që të shkëlqejnë.

1. Cara Delevingne

Duke qenë aq e guximshme sa ajo, Delevingne zakonisht ka flokë të shkurtra, por me qëllim që të shkëlqente edhe më shumë në portretizimin e Isabelle, një vajzë që po luftonte me kancerin, ajo i hoqi të gjitha flokët.

Reklama
Reklama

2. Kristen Stewart

Stewart mori pjesë në xhirimet e filmit “Underwater” këtë vit, e që do të publikohet në vitin 2020. Ajo luan rolin e një inxhiniere me emrin Norah, dhe së fundmi rruajti flokët për të marrë vërtet pamjen e karakterit në film.

3. Demi Moore

Moore befasoi botën në vitin 1997 kur ajo rruajti flokët e saj për të portretizuar Jordan O’Neill në “G.I. Jane”.

4. Amber Rose

Amber Rose kundërshtoi miqtë e saj. Ata thanë që ajo do të dukej e çmendur nëse e rruante kokën, por pasi u frymëzua nga stili i flokëve të Sinead O’Connor, ajo e bëri një veprim të tillë.

Reklama

5. Jessie J.

Heqja e flokëve të saj ishte një veprim i mirësisë. Këngëtarja rruajti kokën në mënyrë që të mbledhte rreth 500,000 dollarë dollarë për bamirësi në vitin 2015.

Reklama

6. Charlize Theron

Theron preu flokët në vitin 2015 për të luajtur personazhin e Imperator Furiosa në “Mad Max: Fury Road”. Ajo tregoi në një intervistë se ishte pikërisht ashtu siç e imagjinonte personazhi të ishte.

7. Jada Pinkett Smith

Gruaja e Will Smith ka prerë flokët e saj që nga mesi i viteve ’90. Ajo lejon që flokët e saj të rriten herë pas here dhe pastaj e rruan kokën sërish.

Reklama

8. Lupita Nyong’o

Nyong’o tha në një intervistë se ajo kishte rruar flokët e saj që kur ishte 19 vjeçe dhe se pasi ajo e bëri atë herën e parë, ajo po çlirohej.

9. Natalie Portman

Në vitin 2005, Portman lejoi që flokët e saj të merrnin stilin e një shkronje “V”, për të simbolizuar Vendettan, dhe këtë e bëri kur koka e saj ishte plotësisht e rruar.

Reklama

10. Cate Blanchett

Ylli i listës A duhej të rruante gjithë kokën në vitin 2002 për rolin e saj si Philippa në filmin :Paradice”. /Telegrafi/