LAJMI I FUNDIT:

Dhjetë emrat e famshëm të futbollit që mendojnë se Lionel Messi nuk duhet të fitojë ‘Topin e Artë’ në vitin 2021

Dhjetë emrat e famshëm të futbollit që mendojnë se Lionel Messi nuk duhet të fitojë ‘Topin e Artë’ në vitin 2021

Lionel Messi nga disa media është shpallur si fitues i ‘Topit të Artë’ për vitin 2021.

Reklama

34-vjeçari, i cili mbylli transferimin drejt Paris Saint-Germain (PSG) këtë verë, fitoi Kupën e Amerikës me Argjentinën në korrik.

Pas këtij suksesi, ka shumë njerëz që besojnë se Lionel Messi është i gatshëm të fitojë çmimin e tij të shtatë të ‘Topit të Artë’ në vitin 2021.

Ylli i Bayern Munich, Robert Lewandowski besohet të jetë konkurrenti më i afërt i Lionel Messit.

Pas tij vijnë emra si Jorginho, Karim Benzema, N’Golo Kante dhe Mohamed Salah.

Edhe pse shumë besojnë që Messi e meriton, janë disa futbollistë dhe ish-futbollistë që mendojnë se ylli i PSG-së nuk duhet ta fitojë çmimin.

#10 Paul Pogba

Mesfushori i Manchester United, Paul Pogba beson që N’Golo Kante duhet ta fitojë përpara Lionel Messit.

#9 Ivan Rakitic

Mesfushori i Sevillas, çuditërisht ka zgjedhur të mos mbështesë ish-bashkëlojtarin e Barcelonës, Messi, për Topin e Artë të vitit 2021. Kroati beson se ylli i Real Madridit, Karim Benzema e meriton çmimin.

#8 Patrice Evra

Ish-kapiteni i Manchester United, Patrice Evra, ka qenë gjithashtu i zëshëm, duke thënë se Lionel Messi nuk duhet ta fitojë ‘Topin e Artë’ në vitin 2021. Francezi mendoi se çmimi duhet t’i jepet njërit mes N’Golo Kante ose Jorginho.

#7 John Terry

Legjenda e Chelseat, John Terry beson që N’Golo Kante duhet ta fitojë çmimin këtë vit.

#6 Jamie Carragher

Ikona e Liverpoolit, Jamie Carragher si favorit ka Robert Lewandowskin për çmimin e çmuar individual.

#5 Paolo Maldini

Legjenda e futbollit italian beson që Lionel Messi nuk duhet ta fitojë. Sipas tij Robert Lewandowski ose Karim Benzema duhet ta marr çmimin.

#4 Oliver Kahn

Portieri i madh gjerman, Oliver Kahn, beson që Robert Lewandowski duhet të jetë fitues.

#3 Michael Owen

Një ish fitues i ‘Topit të Artë’, beson që fitues këtë vit duhet të jetë polaku Robert Lewandowski.

#2 Lothar Matthaus

Fituesi i ‘Topit të Artë’ për vitin 1990, Lothar Matthaus, përkrahë Robert Lewandowskin për çmimin këtë vit.

#1 Ronaldo

Dy herë fituesi i ‘Topit të Artë’ braziliani Ronaldo, beson që këtë vit Karim Benzema duhet të nderohet me këtë çmim.

/ Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ndërkombëtare
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

La Liga
Pse Interi shpreson që Real Madridi të nënshkruajë me Harry Kane?

Pse Interi shpreson që Real Madridi të nënshkruajë me Harry Kane?

Ndërkombëtare
Maignan, Leao dhe The Hernandez – Tensione në kampin e Milanit pas shkarkimit të Maldinit

Maignan, Leao dhe The Hernandez – Tensione në kampin e Milanit pas shkarkimit të Maldinit

Serie A
Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

La Liga
Kalo në kategori