LAJMI I FUNDIT:

Detaje të telefonit të ri të Samsung

Detaje të telefonit të ri të Samsung
Reklama

Galaxy S23 FE ruan dizajnin e telefonave aktualë Samsung dhe mundësohet nga Exynos 2200 ose Snapdragon 8 Gen 1 i vitit të kaluar, në varësi të rajonit ku do të shitet.

Verës po i vjen fundi dhe Samsung nuk e ka prezantuar ende Galaxy S23 FE. “Vrasësi i mundshëm i flamurit”, siç duan ta quajnë sinjalizuesit, duhet të shohë dritën e ditës deri në fund të vitit. Dizajni i tij tashmë mund të shihej në rendere jozyrtare, ndërsa tani është shfaqur në një video më të detajuar.


Sipas videos, të postuar nga këshilltari Evan Blass në X, Galaxy S23 FE ruan stilin e dizajnit të telefonave të tjerë aktualë Samsung. Butonat e volumit dhe të energjisë janë në anën e djathtë, ndërsa porta USB-C është në fund pranë mikrofonit dhe altoparlantit. Në krye është një tjetër mikrofon, si dhe një vend i kartës SIM.

Gjegjësisht, të dhënat e publikuara më parë nga certifikimi TENAA thonë se telefoni ka përmasa 158.0 x 76.5 x 8.2 mm dhe peshon 210 gram. Edhe pse ka një ekran AMOLED 6.4 inç, ai ka pothuajse të njëjtat dimensione si Galaxy S23+ me një ekran 6.6 inç, që do të thotë se varianti FE ka korniza më të trasha. Dimensionet janë gjithashtu të krahasueshme me Galaxy A54.

Për sa i përket specifikave, Galaxy S23 FE do të mundësohet nga Exynos 2200 ose Snapdragon 8 Gen 1 SoC i vitit të kaluar, në varësi të rajonit, i çiftuar me 6 ose 8 GB RAM dhe 128 GB ose 256 GB memorie të brendshme. Kapaciteti i baterisë është 4500 mAh dhe mbështetet karikimi me kabllo 25 W.

Sistemi i kamerës do të drejtohet nga një sensor kryesor 50 MP me OIS, së bashku me një sensor 8 MP ultra të gjerë dhe një sensor telefoto 12 MP. Telefoni pritet të kushtojë nga 600 deri në 700 euro. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Mira Murati në mesin e 25 grave më të fuqishme në botë, sipas gazetës Financial Times

Mira Murati në mesin e 25 grave më të fuqishme në botë, sipas gazetës Financial Times

Teknologji
Musk: Mendoj se OpenAI ka bërë një zbulim të rrezikshëm që ka çuar në shkarkimin e Altman

Musk: Mendoj se OpenAI ka bërë një zbulim të rrezikshëm që ka çuar në shkarkimin e Altman

Teknologji
Si t’i fshehim bisedat në WhatsApp

Si t’i fshehim bisedat në WhatsApp

Teknologji
Kurti në inaugurimin e selisë qendrore të SPEEEX dhe lansimit të platformës digjitale inovative EEEXPLORE Kosova

Kurti në inaugurimin e selisë qendrore të SPEEEX dhe lansimit të platformës digjitale inovative EEEXPLORE Kosova

Teknologji
Kur do vijë YouTube në Shqipëri? Acromax sjell informacione pas takimeve në Berlin

Kur do vijë YouTube në Shqipëri? Acromax sjell informacione pas takimeve në Berlin

Teknologji

"U rrita në Shqipëri, një vend i vogël në Evropë" - rrugëtimi mahnitës i inxhinieres shqiptare Mira Murati që transformoi botën me Inteligjencën Artificiale

Arigona Bytyçi
Kalo në kategori