LAJMI I FUNDIT:

Detaje nga transferimi rekord i Enzo Fernandez te Chelsea

Detaje nga transferimi rekord i Enzo Fernandez te Chelsea

Chelsea e ka kompletuar transferimin e Enzo Fernandez nga Benfica për shumën rekorde 121 milionë euro.

Reklama

Sipas asaj që raporton eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano, kjo shumë nga klubi londinez do të paguhet në gjashtë këste.

Kësti i parë do të jetë mbi 45 milionë euro, ndërsa pestë të tjerat do të paguhen nga 15 milionë euro.

Dita e fundit e afatit kalimtar ‘Janar 2023’
Lexo po ashtu Dita e fundit e afatit kalimtar ‘Janar 2023’

Lojtari ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2030, duke e lejuar Chelsean që të amortizojë shumën dhe duke mos rrezikuar për shkeljen e rregullave të Fair Play-it Financiar.

Enzo bëhet transferimi i tetë i Chelseat në këtë afat kalimtar, derisa llogaritur me shumën e transferimeve të verës së kaluar për prurje të reja, Blutë kanë shpenzuar mbi 600 milionë euro. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Ligat tjera
Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Liga e Kampionëve
Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Ndërkombëtare
Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Ligat tjera
Aguero zbulon mesazhin që ia dërgoi Messit kur mësoi se bashkëkombësi i tij po kalonte te Inter Miami

Aguero zbulon mesazhin që ia dërgoi Messit kur mësoi se bashkëkombësi i tij po kalonte te Inter Miami

Ligat tjera
Man City – Inter, dita e finales së madhe të Ligës së Kampionëve

Man City – Inter, dita e finales së madhe të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori