LAJMI I FUNDIT:

Deschamps zgjidhet trajneri më i mirë i vitit nga FIFA

Deschamps zgjidhet trajneri më i mirë i vitit nga FIFA

Në kryeqytetin e Anglisë, Londër, është mbajtur ceremonia e ndarjes së cmimeve për më të mirët e vitit nga FIFA.

FIFA ka zgjedhur më të mirët e vitit në ceremoninë e filluar në Londër nga ora 19:30.


Çmimi i dytë që është ndarë është ai për trajnerin më të mirë të vitit.

Ky çmim shkoi për trajnerin francez, Didier Deschamps, i cili fitoi Kampionatin Botëror me Francën.

Në garë së bashku me francezin ishte edhe bashkëkombësi i tij Zinedine Zidane dhe trajneri i Kroacisë, Zlatko Delic.

Çmimin për Deschamps e dhuruan Arsene Wenger dhe Marcel Desailly.

Më vonë gjatë ceremonisë do të zgjidhet edhe lojtari i vitit, portieri i vitit dhe formacioni më i mirë i vitit. /Telegrafi/