LAJMI I FUNDIT:

Derric Rose vendimtar në fitoren e Timberwolves, Clippers rikthehen te fitoret

Derric Rose vendimtar në fitoren e Timberwolves, Clippers rikthehen te fitoret
Jan 20, 2019; Minneapolis, MN, USA; Minnesota Timberwolves guard Derrick Rose (25) drives in the fourth quarter against Phoenix Suns at Target Center. Mandatory Credit: Brad Rempel-USA TODAY Sports

Los Angeles Clippers është rikthyer te fitoret pas pesë disfatave radhazi.

Reklama

Skuadra nga Kalifornia ka triumfuar në udhëtim tek San Antonio Spurs me tetë pikë diferencë 103:95.

Thobias Harris ishte më meritori për fitoren e Clippers, pasi shënoi 27 pikë pati nëntë kërcime e nëntë asistime.

Me lojë të mirë te mysafirët u dalluan edhe Beverley e Harrell që shtuan nga 18 pikë të tjera.

Tek vendasit më efikasi ishte LaMarcus Aldridge me 27 pikë por që nuk mjaftuan për fitore.

Fitoreve i është kthyer edhe Minnesotta Timberwolves që para tifozëve të vet ka mposhtur Phoenix Suns me rezultat të ngushtë 116:114.

Ishte fundori Derrick Rose me shënim në sekondën e fundit që i dha triumfin Minnesotas.

Rose shkëlqeu në këtë sfidë me 31 pikë katër kërcime e tre asistime.

Me lojë të mirë për ‘Ujqërit’ u dallua edhe qendra Karl Anthony Towns që shtoi 30 pikë të tjera e 12 kërcime. /Telegrafi/

Rezultatet:

San Antonio Spurs – LA Clippers 95:103

Minnesota Timberwolves – Phoenix Suns 116:114

Indiana Pacers – Charlotte Hornets 120:95

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Asistim fantastik nga Shaqiri, ylli kosovar vendimtar në fitoren e Chicagos

Asistim fantastik nga Shaqiri, ylli kosovar vendimtar në fitoren e Chicagos

Ndërkombëtare
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Kalo në kategori