LAJMI I FUNDIT:

Dembele pas transferimit te PSG: Ndihem i lumtur, shpresoj t’i bëj krenarë të gjithë tifozët

Dembele pas transferimit te PSG: Ndihem i lumtur, shpresoj t’i bëj krenarë të gjithë tifozët

Ousmane Dembele është zyrtarizuar si lojtar i ri i Paris Saint-Germain gjatë ditës së sotme (e shtunë) dhe ndihet shumë i lumtur me transferimin e tij te gjiganti francez.  

Paris Saint-Germain ka njoftuar edhe zyrtarisht transferimin e sulmuesit Dembeles nga Barcelona për një shifër që raportohet të jetë 50.4 milionë euro.

Sulmuesi anësor francez ka nënshkruar një kontratë pesëvjeçare me gjigantin e Ligue 1 dhe mezi pret të luajë me fanellën e PSG-së.

Zyrtare: Ousmane Dembele, lojtar i ri i Paris Saint-Germain
Lexo po ashtu Zyrtare: Ousmane Dembele, lojtar i ri i Paris Saint-Germain

“Jam i lumtur që do t’i bashkohem Paris Saint-Germain dhe mezi pres të luaj për klubin tim të ri”.

“Shpresoj që të vazhdoj të rritem këtu dhe t’i bëj krenarë të gjithë tifozët e klubit”, ka thënë Dembele pas transferimit.

Ndryshe, ish-ylli i Barcelonës do të bart fanellën me numër 23 te PSG. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

Kombëtarja e Shqipërisë
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Përfaqësueset
Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Përfaqësueset
Kalo në kategori