LAJMI I FUNDIT:

Del në shitje shtëpia luksoze e Whitney Houston, me një çmim shumë të lirë

Del në shitje shtëpia luksoze e Whitney Houston, me një çmim shumë të lirë

Shtëpia e dikurshme e Bobbi Kristina – ku vdiq tragjikisht nga një mbidozë e drogës në vaskën e saj, është për shitje në Georgia…dhe historia mund të shpjegojë pse çmimi tashmë ka rënë.

Reklama

Shtëpia e bollshme e qytetit në Alpharetta ishte më parë në pronësi të nënës së Bobbi-t, këngëtares së famshme Whitney Houston, dhe pavarësisht nga e kaluara e saj makabre…është në të vërtetë mjaft e bukur.

2,600 metra katrorë, dhoma të gjumit me tre shtretër dhe katër banjo, një dhomë të mrekullueshme, një kuzhinë të shijshme, një suitë të madhe master me një oxhak dhe dy suita mysafirësh me banjë private.

Sigurisht, shtëpia gjithashtu vjen me historinë themelore të incidentit tragjik të 31 janarit 2015…kur Bobbi u gjet me fytyrë poshtë në një vaskë nga i dashuri i saj, Nick Gordon.

Më pas, ajo u dërgua në rehabilitim, ku vdiq gati gjashtë muaj më vonë, më 26 korrik.

Gordon u gjet përgjegjës civili për vdekjen e saj në nëntor të vitit 2016, dhe megjithëse policët e hetuan atë në lidhje me vdekjen e saj për vite me radhë … ai kurrë nuk u akuzua. Gordon vdiq nga mbidoza e heroinës në fillim të vitit 2020.

E gjithë kjo mund të shpjegojë pse shtëpia nuk ka arritur të tërheqë asnjë blerës deri më tani. Kayce Davidson, agjenti i pasurive të patundshme me listën, na tregon se shtëpia e qytetit doli në treg tri javë më parë … por ata kohët e fundit e kanë ulur çmimin nga 10 mijë dollarë në 599,000 dollarë. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Reagimi i mrekullueshëm dhe plot krenari i Rita Orës kur në ekran i shfaqet foto e Dua Lipës

Reagimi i mrekullueshëm dhe plot krenari i Rita Orës kur në ekran i shfaqet foto e Dua Lipës

Magazina
ATK-ja vendos detyrime tatimore ndaj këngëtarit Sinan Vllasaliu, akuzohet se ka dëmtuar shtetin e Kosovës me mbi 24 mijë euro

ATK-ja vendos detyrime tatimore ndaj këngëtarit Sinan Vllasaliu, akuzohet se ka dëmtuar shtetin e Kosovës me mbi 24 mijë euro

Magazina
Cristiano Ronaldo shfaqet i veshur me kostumin tradicional arab

Cristiano Ronaldo shfaqet i veshur me kostumin tradicional arab

Magazina
Si rrallë herë, Zayn Malik publikon foto të vajzës së tij në rrjetet sociale

Si rrallë herë, Zayn Malik publikon foto të vajzës së tij në rrjetet sociale

Magazina
Jetuan për disa vite në Zelandën e Re, Vesa Luma dhe Big Basta rikthehen përfundimisht në Shqipëri

Jetuan për disa vite në Zelandën e Re, Vesa Luma dhe Big Basta rikthehen përfundimisht në Shqipëri

Magazina
Shakira besonte në dashuri të përjetshme me Gerard Piquen: Mendoja se vetëm vdekja do të na ndante

Shakira besonte në dashuri të përjetshme me Gerard Piquen: Mendoja se vetëm vdekja do të na ndante

Magazina
Kalo në kategori