LAJMI I FUNDIT:

Debutim spektakolar i Albion Rrahmanit në Rumani – vulosi fitoren e Rapid Bukureshtit me dy golat e tij

Debutim spektakolar i Albion Rrahmanit në Rumani – vulosi fitoren e Rapid Bukureshtit me dy golat e tij
Reklama

Albion Rrahmani e ka vulosur fitoren e Rapid Bukureshtit qysh në debutim, pasi mposhtën me rezultat  5- 3 Craiovan si mysafir.

Sulmuesi kosovar u fut në ndeshje në minutën e 46-të, kur skuadra e tij po fitonte 2-1 ndaj Craoivas.


Ishte minuta e 65-të e takimit, kur Rrahmani u asistua prej Funsho Bamgboye për rezultatin 4-2, derisa ishin shënuar dy gola para të tijit.

Albion Rrahmani shënon qysh në debutim te Rapidi i Bukureshtit
Lexo po ashtu Albion Rrahmani shënon qysh në debutim te Rapidi i Bukureshtit

Derisa skuadra kundërshtare filloi të bënte presion duke ngushtuar rezultatin në 4-3, futbollisti ynë shënoi edhe njëherë për të qetësuar bashkëlojtarët e tij.

Ishte minuta e 90+1-të e takimit, kur Rrahmani realizoi për 5-3, nga një asistim i Papeau.

Ylli i ri nga Kosova ishte lojtari i dytë më notën më të lartë nga SofaScore më këtë takim.

Me këtë fitore, Rapidi i Bukureshtit ngjitet në vendin e tretë me 11 pikë, katër më pak se lideri FCSB. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbappe tashmë ka vendosur se kë do të zgjidhte mes Arsenalit dhe Liverpoolit

Mbappe tashmë ka vendosur se kë do të zgjidhte mes Arsenalit dhe Liverpoolit

Premier League
Goli i parë i Galatasarayt kundër Man Utd nuk duhej të pranohej për shkak të rregullit pak të njohur

Goli i parë i Galatasarayt kundër Man Utd nuk duhej të pranohej për shkak të rregullit pak të njohur

Liga e Kampionëve
Xavi solli një Barcelonë kundër Portos siç nuk është parë në më shumë se 20 vjet

Xavi solli një Barcelonë kundër Portos siç nuk është parë në më shumë se 20 vjet

Liga e Kampionëve
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
“Kjo është një ëndërr”, 19-vjeçari Nico Paz i tronditur pasi shënoi golin e parë me Real Madridin

“Kjo është një ëndërr”, 19-vjeçari Nico Paz i tronditur pasi shënoi golin e parë me Real Madridin

Liga e Kampionëve
“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

Tenis
Kalo në kategori