Debutim fantastik për Malishevën në Superligën e Kosovës: Merr një pikë në shtëpi ndaj kampionit në fuqi, Prishtinës

Malisheva ka bërë debutimin në Superligën e Kosovës, duke marrë një pikë ndaj kampionit në fuqi, Prishtinës – pasi ndeshja përfundoi 1-1.

Pas vetëm 13 minutash lojë, malishevasit kaluan në epërsi me anë të Hasan Hysenit, duke elektrizuar tifozët që gjendeshin në stadiumin “Liman Gegaj”.

Më pas, Prishtina tentoi t’i barazonte shifrat në 1-1, mirëpo nuk ia doli në 45 minutat e parë.

Në pjesën e dytë, mysafirët e filluan më mirë, duke rrezikuan me anë të Boshnjakut që gjuajti nga distanca në minutën e 53-të, por që ishte jashtë.

Malisheva më pas pati një shans të qind për qind me anë të Hysenit, por që nuk ia doli të gjuante saktë.

Olluri e Olivier lëshuan po ashtu raste të mira për vendasit, duke bërë që shifrat të mbeteshin 1-1.

Deri në fund, Prishtina shpresoi të merrte një pikë, dhe ia doli, shkaku që Vitija u përjashtua me karton të kuq në minutën e 90+2, e që bardhëekaltrit përfituan nga ky rast për t’i barazuar shifrat në 1-1.

Ishte minuta e 93-të e takimit, kur Leotrim Bekteshi shënoi për 1-1, për t’i siguruar skuadrës së tij një pikë.

Pas xhiros së parë, Malisheva dhe Prishtina i ndanë pikët, e që për debutuesit në ligë është një ligë e artë ndaj kampionit në fuqi. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

Është historia e futbollit dhe mbijeton si një shofer taksie: Makthi i persekutimit dhe internimit të Hakan Sukur

A u vodh Barcelona në El Clasico? Cafu deklarohet shkurt dhe qartë

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Ylli i madh i Man Cityt bëhet objektivi kryesor i Real Madridit – Florentino Perez synon transferimin e tij

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm