LAJMI I FUNDIT:

Debutim ëndrrash për Fellainin, belgu shënon golin e fitores për Shandong Luneng

Debutim ëndrrash për Fellainin, belgu shënon golin e fitores për Shandong Luneng
Festa e Fellainit pas golit të shënuar (Foto: B/R Twitter)

Marouane Fellaini ka debutuar me gol te skuadra kineze, Shandong Luneng, gol me të cilin ia ka siguruar tri pikë ekipit të ti.

Reklama

Mesfushori belg u transferua në ditën e fundit të afatit kalimtar dimëror nga Manchester Unitedi te Shandong Luneng për një shifër prej 12 milionë eurove.

Transferimi i tij te ekipi kinez u prit me entuziazëm të madh, por edhe belgu i bëri të gëzohen qysh në debutimin e tij.

Momenti kur Fellaini në tentim për të gjuajtur në portë, godet me top sigurimin në skaj të fushës
Lexo po ashtu Momenti kur Fellaini në tentim për të gjuajtur në portë, godet me top sigurimin në skaj të fushës

Kjo pasi Fellaini pati një debutim ëndrrash në Superligën e Kinës duke shënuar gol, i cili ishte i fitores për ekipin e tij.

Fellaini shënoi golin e vetëm në fitoren 1-0 të Shandong Luneng nga Beijing Renhe në ndeshjen e javës së parë të Superligës Kineze.

Festa e Fellainit pas golit të shënuar (Foto: B/R Twitter)

Goli i mesfushorit qendror erdhi nga afërsia në minutën e 50-të të ndeshjes.

Në ndeshjen e radhës, ekipi e tij e pret në shtëpi Henan Jianyen. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Çmenduria nga Arabia Saudite: Miliarda euro në vitet e ardhshme për të tërhequr emrat më të mëdhenj të futbollit

Çmenduria nga Arabia Saudite: Miliarda euro në vitet e ardhshme për të tërhequr emrat më të mëdhenj të futbollit

Ligat tjera
Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

La Liga
Nagelsmann dhe Henry afër zyrtarizimit te gjiganti evropian

Nagelsmann dhe Henry afër zyrtarizimit te gjiganti evropian

Ligue 1
Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Ligat tjera
Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Premier League
Kalo në kategori