Mbrojtësi i Interit, Stefan de Vrij ka pësuar një lëndim gjatë ndeshjes së Holandës kundër Malit të Zi dhe mund të kthehet në kryeqytetin e modës.

Qendërmbrojtësi i Nerazzurrëve kërkoi të zëvendësohej pas 90 minutave, pasi ndjeu diçka në kofshë gjatë barazimit 2-2 me Malin e Zi të shtunën mbrëma.

Sipas Sky Sport Italia, ai do të vlerësohet sot dhe më pas do të vendosë nëse do të kthehet në Itali apo do të vazhdojë të jetë pjesë e skuadrës së vendosur për t’u përballur me Norvegjinë të martën në ndeshjen kualifikueset për Kupën e Botës.

Holanda nuk është ende e sigurt për një vend në Kupën e Botës “Katar 2022”, pasi ata luftojnë me Norvegjinë për një vend për kampionatin e vitit të ardhshëm.

Reklama
Reklama

Interi është djersitur për situatën e De Vrij, pasi ai po monitorohet nga stafi mjekësor holandez dhe 29-vjeçari mund të jetë në dyshim për ndeshjen e madhe kundër liderëve të ligës, Napoli, pas pushimit ndërkombëtar.

De Vri ka luajtur 54 herë për Holandën, ndërsa ka luajtur 11 ndeshje në Serie A këtë sezon dhe është një anëtar jetik i skuadrës së Simone Inzaghit. /Telegrafi/