De Ketelaere realizon het-trik brenda 26 minutave me fanellën e Milanit

Charles De Ketelaere shënoi golat e tij të parë me fanellën e Milanit sot (e diel) në një ndeshje miqësore para-sezonale kundër skuadrës së Serie C, Pergolettese.

Kuqezinjtë u përballën kundër skuadrës së Serie B, Vicenza, në një miqësore gjatë të shtunës dhe morën një fitore të rehatshme 6-1 teksa talenti belg bëri debutimin e tij në minutën e 75-të.

Sot në Milanello, skuadra e Stefano Piolit luajti një tjetër miqësore kundër Pergolettese, duke punuar fort për t’u përgatitur për sezonin e ri të Serie A.

Milani siguroi një tjetër fitore komode, këtë herë duke fituar me rezultat edhe më të thellë, 7-1.

De Ketelaere filloi ndeshjen si titullar dhe shënoi një het-trik në pjesën e parë apo më saktë brenda 26 minutave, duke shënuar një penallti, një goditje me kokë dhe një goditje me këmbën e majtë.

Talenti 18-vjeçar Marko Lazetic realizoi dy gola dhe Tommaso Pobega dhe Yacine Adli gjithashtu e gjeten veten në listën e rezultateve me nga një gol.

Ndeshja e radhës e Milanit është takimi i javës së parë në Serie A kundër Udineses më 13 gusht dhe De Ketelaere do të shpresojë të fillojë pasi ai duket se ka lënë një përshtypje të fortë te mbështetësit e klubit. /Telegrafi/

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë

Leicester City fiton rikthimin në Ligën Premier pa e zhvilluar ndeshjen

Juventusi mëson çmimin që duhet të paguajë për transferimin e Edon Zhegrovës

Mjafton goli i Guler, Real Madridi arkëton tri pikë në udhëtim tek Real Sociedadi

Mësohet shuma e parave që Ten Hag do të ketë në dispozicion për blerje gjatë verës