David Villa shënoi një tjetër gol spektakolar në kampionatin amerikan të futbollit, aty ku luan për New York City.

“El Guaje” depërtoi mes disa mbrojtësve dhe goditi saktë nga brenda zonës me të brendshmen e të djathtës.

Gashi milioneri shqiptar i MLS, në listën e lojtarëve më të paguar të kampionatit me yje si Kaka, Pirlo e Villa (Foto) Gashi milioneri shqiptar i MLS, në listën e lojtarëve më të paguar të kampionatit me yje si Kaka, Pirlo e Villa (Foto)

Ky ishte goli i gjashtë sezonal për spanjollin në MLS.

New York City fitoi këtë takim me rezultat 3-1 ndaj Atalanta Unitedit.