David Beckham i dhuroi djalit të tij Brooklyn dhe nuses Nicola Peltz një Jaguar klasik me vlerë 500,000 dollarë (458 mijë euro) pasi u martuan në kompleksin e babait të saj miliarder Nelson në Palm Beach të Floridës të shtunën (9 prill).

Ish-futbollisti, 46 vjeç, është një investitor i kompanisë së restaurimit Lunaz duke marrë 10 për qind të aksioneve në qershor 2021.

Ai u fotografua duke nxjerrë automjetin në daljen me gruan e tij Victoria, 47 vjeç, të dielën në mëngjes përpara se t’ia dorëzonte atë të porsamartuarve.

Presidenti i Inter Miami FC kërkoi që makina të lyhej me ngjyrë blu të hapur, por kërkoi që emri i tij për ngjyrën unike të mbetej konfidencial, shkruan DailyMail.

Makina është produkt i mijëra orëve punë nga 120 anëtarë të ekipit të kompanisë me zejtarë, projektues dhe teknikë të automjeteve elektrike (EV) dhe është ndërtuar tërësisht në shtëpi në shtëpinë e Lunaz në Silverstone të Anglisë.

Trendi i qëndrueshëm së Lunazin pretendon të heqë motorët që ndotin atmosferën tonë dhe t’i zëvendësojë me bateri dhe motorë elektrikë me emetim zero të gazrave.

“Në krijimin e këtij Jaguar XK140 të bukur, të elektrizuar, ne jemi të nderuar të lidhim hendekun midis jetës profesionale të David Beckham, ku ai është një investitor në Lunaz dhe jetës së tij familjare”, tha David Lorenz, themeluesi dhe CEO i Lunaz.

“Kjo makinë e mrekullueshme është dhurata perfekte për djalin e tij Brooklyn dhe nusen, Nicola, në ditën e tyre të dasmës. Në çdo aspekt, kjo makinë klasike elektrike e jashtëzakonshme nga Lunaz simbolizon një të ardhme të ndritshme dhe pozitive”, tha ai.

Becks ndoqi gjurmët e pronarëve të Daily Telegraph, familjes Barclay dhe miliarderëve të pronave vëllezërit Reuben – të dytit në listën e Sunday Times të më të pasurve në Britani – të cilët janë të gjithë anëtarë të bordit të firmës.

Brooklyn dhe Nicola u fotografuan për herë të parë që nga dasma e tyre prej 3.5 milionë dollarësh (3.2 milionë euro) teksa hynë në dhuratën e tyre të re.

Kuzhinieri aspirues, 23 vjeç, veshi një pulovër kremi të relaksuar, ndërsa gruaja e tij, 27 vjeçe, i lidhi flokët e saj bionde në një bisht me një fjongo të bardhë vetëm një ditë pasi u martua në kompleksin 103 milionë dollarësh të babait të saj Nelson në Florida.

Çifti u martuan në një ceremoni mahnitëse në mbrëmjen e hershme të shtunën gjatë dasmës së tyre të mbushur me yje në Palm Beach të Floridas.

Dëshmitari okular treguan se si çifti i lumtur kishte veshur kostume të bardha dhe u bashkuan për mbrëmjen nga një grup miqsh të listës A, duke përfshirë Serena dhe Venus Williams, Marc Anthony dhe Jordana për të përmendur disa.

Procedurat e dasmës filluan në orën 18:00 kur Brooklyn, 23 vjeç, iu bashkua nusja e tij 27-vjeçare për dasmën në një nga strukturat masive me tenda të ngritura në pasurinë e familjes Peltz prej 103 milionë dollarësh ( mbi 94 milionë euro).

Ceremonia përfundoi në orën 18:30, megjithëse dasmat hebraike të shtunën – në mënyrë rigoroze nuk duhet të kryhen derisa të perëndojë dielli. Perëndimi i diellit është rreth orës 20:00 në Palm Beach.

VIP të shumtë arrijnë në dasmën e djalit të David Beckhamit - të ftuarve iu konfiskohen telefonat në hyrje VIP të shumtë arrijnë në dasmën e djalit të David Beckhamit - të ftuarve iu konfiskohen telefonat në hyrje

Nusja trashëgimtare ishte mishërimi i elegancës në fustanin e saj krejt të bardhë me mëngë të gjata, ndërsa shtrëngonte një buqetë me lule të bardha.

Fustani i saj i jashtëzakonshëm mburrej me një vello mahnitëse gjithëpërfshirëse, e cila shfaqte zbukurime delikate me dantella.

Aktorja udhëtoi drejt Romës dy herë për të punuar me stilistin e Valentino Pierpaoio Piccioi në studion e tij për të siguruar që çdo detaj i veshjes të ishte perfekt. /Telegrafi/