Blogerja e njohur Armina Mevlani tash e sa kohë është e fejuar me djalin e Sali Berishës, Shkelzenin.

Në atë kohë, ata nuk kishin bërë një ceremoni të madhe për fejesën, por vetëm një darkë me të afërmit.

E ftuar në emisionin “Rudina”, Mevlani rrëfeu se dasma po afron, dhe se që tani kanë nisur idetë për të.

“Dasma është afër, kemi filluar te hedhim idetë e parë sesi e duam të bëhet, pamë si e duam vendin dhe gjithçka tjetër. Personalisht do doja që edhe fustanin të kisha në një firmë të caktuar që edhe kjo të jetë pjesë e bashkëpunimeve të mia. Ne nuk kemi bërë një festë për fejesën por një darkë mes prindërve, nuk kemi dashur të jemi tradicionale. Nuk kemi dashur të bëjmë një organizim të madh, por njerëzit kanë nisur të na thonë përse se bëni dhe mund ta bëjmë para martese”, ka thënë ndër të tjerash, Armina.

Armina Mevlani (Getty Images)

Tutje, ajo tregoi se nuk dëshiron të stresohet rreth vendosjes së datës.

“Për dasmën nuk kemi planifikuar, nuk e kemi vendosur tamam pasi vendosja tamam kërkon organizim të shpejt, megjithatë unë jam në kontakt me firmat sa i përket organizimit”, ka përfunduar blogerja Mevlani. /Telegrafi/