Danimarka dominon Çekinë, shkon në pushim me epërsi komode

Danimarka e ka mbyllur pjesën e parë në epërsi ndaj Republikës Çeke me rezultat 2-0, në kuadër të çerekfinales në Euro 2020.

Danezët e nisën shumë mirë takimin, duke shënuar që në minutën e pestë.

Jens Stryger Larsen hakoi në zonë nga goditja e këndit, ku më së miri u gjend Thomas Delaney i cili me kokë shënoi për 1-0.

Mikkel Damsgaard kishte rast të mirë në minutën e 13-të, pas tij edhe Delaney në minutën e 17-të, por që nuk arritën ta mposhtin portierin Tomas Vaclik.

Rastin e vetëm çekët e kishin në minutën e 22-të, kur Tomas Holes gjuajti, por goditja e tij u ndal nga Kasper Schmeichel.

Kur shkonim nga fundi i pjesës së parë në skenë doli Joakim Maehle i cili dërgoi një harkim të bukur në zonë duke gjetur Kasper Dolbergun, i cili nga afër shënoi për 2-0.

Deri në fund rezultati nuk ndryshoi dhe danezët shkojnë në pushim me një epërsi komode. /Telegrafi/

Perez po e bën atë që askush nuk e ka bërë deri më tani – krijon

Perez po e bën atë që askush nuk e ka bërë deri më tani – krijon "një strukturë të re të pronësisë" të Real Madridit

Nga rrahja e kryetarit të ‘Intelektualëve’ deri tek dërgimi i Valon Zymberit dhe dy personave tjerë në mbajtje – e gjithë situata

Superliga
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo - në super formë para Lojërave Olimpike