LAJMI I FUNDIT:

Daniel Craig nderohet nga familja mbretërore me të njëjtin titull si personazhi i tij ikonik James Bond

Daniel Craig nderohet nga familja mbretërore me të njëjtin titull si personazhi i tij ikonik James Bond

Daniel Craig u nderua me Urdhrin e St Michael dhe St George të martën (18 tetor) – i njëjti nder i mbajtur nga personazhi i tij ikonik në film James Bond.

Reklama

Aktori, 54 vjeç, mori nderimin nga Princesha Mbretërore Anne në Kështjellën Windsor për njohje të kontributit të tij të jashtëzakonshëm në film dhe teatër.

Llogaria zyrtare e Familjes Mbretërore në Twitter ndau një foto të Danielit duke marrë nderin e tij, së bashku me linjën e famshme të filmit Bond: “Ne të kemi pritur”.

Daniel luajti në pesë filmat më të fundit të Bond-it nga viti 2006 përpara se të përfundonte rrugëtimin e tij në filmin e vitit 2021 “No Time To Die”, shkruan DailyMail.

Ndërsa në personazhin si 007, ai bëri një paraqitje të famshme përkrah Mbretëreshës Elizabeth në një skicë për të shënuar hapjen e Lojërave Olimpike në Londër 2012.

Daniel është shfaqur gjithashtu në “Knives Out” në 2019 së bashku me Chris Evans, Ana de Armas dhe Jamie Lee Curtis, dhe do të rikthehet në vazhdimin e filmit për shkak të premierës në fund të muajit të ardhshëm.

Urdhri i St Michael dhe St George është i njëjti nder që James Bond iu dha në romanet e Ian Fleming.

Ndërkohë, Danieli u shpërblye për arritjet e tij në film dhe teatër – teksa titulli zakonisht është i rezervuar vetëm për diplomatë të lartë.

Urdhri i St Michael dhe St George u themelua në 1818 nga Princi Regent (më vonë George IV,) pas Luftërave Napoleonike për të njohur shërbimin nga qytetarët në Maltë dhe Ishujt Jon.

Ai u ndryshua më vonë për të përfshirë të gjithë shtetasit britanikë që jetojnë ose shërbejnë jashtë vendit dhe për të lejuar njohje më të madhe të shërbimeve për arritjet jashtë vendit.

Para publikimit të filmit të tij të fundit për Bond, “No Time To Die” vitin e kaluar, Daniel u emërua komandant nderi nga Marina Mbretërore, një gradë tjetër e mbajtur gjithashtu nga personazhi i tij në film. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Titrimi shqip-shqip i serialit

Titrimi shqip-shqip i serialit "Rrushe" shkakton një valë me 'meme' interesante dhe video qesharake në rrjetet sociale

Magazina
Anwar Hadid shihet i mërzitur rrugëve të New Yorkut pak ditë pas mesazheve thumbuese ndaj Dua Lipës dhe të dashurit të saj të ri

Anwar Hadid shihet i mërzitur rrugëve të New Yorkut pak ditë pas mesazheve thumbuese ndaj Dua Lipës dhe të dashurit të saj të ri

Magazina
Momenti i sikletshëm kur fansi nuk ia lëshon dorën Dafina Zeqirit në skenë

Momenti i sikletshëm kur fansi nuk ia lëshon dorën Dafina Zeqirit në skenë

Magazina
Banesa iu përfshi nga zjarri, Mihrije Braha flet për ngjarjen

Banesa iu përfshi nga zjarri, Mihrije Braha flet për ngjarjen

Magazina
Luizi i kthehet Big Brotherit: Faleminderit secilit prej jush që keni qenë bashkë me mua në këtë rrugëtim duke më dhënë kohë nga koha juaj

Luizi i kthehet Big Brotherit: Faleminderit secilit prej jush që keni qenë bashkë me mua në këtë rrugëtim duke më dhënë kohë nga koha juaj

Magazina
Rina Balaj ekspozon format joshëse në imazhet e reja në bikini

Rina Balaj ekspozon format joshëse në imazhet e reja në bikini

Magazina
Kalo në kategori