LAJMI I FUNDIT:

Dani Alves me mesazh ‘të koduar’ për Sergio Ramosin pas incidentit me Raul Garcian

Dani Alves me mesazh ‘të koduar’ për Sergio Ramosin pas incidentit me Raul Garcian
Sergio Ramos dhe Dani Alves (Foto: Jasper Juinen/Getty Images/Guliver)

Dani Alves nuk ka mundur të mos përfshihet në debatet kundërthënëse lidhur me ndeshjet e fundjavës në La Liga.

Real Madridi fitoi me rezultat 1-0 si mysafir i Athletic Bilbaos me një penallti të konvertuar në gol nga Sergio Ramos.

Mirëpo, gjatë ndeshjes, kapiteni i Los Blancos e kishte shkelur në zonë Raul Garcian, ndërsa gjyqtari nuk vendosi se ishte njëmbëdhjetëmetërsh.

“Një ditë na mësuan se duhej të bënim shumë më tepër nga ajo që bëjmë ose nuk do të na arrinte, dhe kështu ishte”, ka shkruar ish-mbrojtësi i Barcelonës në Twitter duke shpërndarë fotografinë ku shfaqet Ramos duke e shkelur lojtarin kundërshtar.

Vet qendërmbrojtësi spanjoll ka thënë se e ka shkelur Garcian në mënyrë aksidentale, ndërkohë që presidenti i Blaugranëve, Josep Maria Bartomeu, e ka kritikuar sistemin VAR. /Telegrafi/

Reklama
(Foto: Screenshot/Twitter/La Liga)