LAJMI I FUNDIT:

Dana White zbulon se ikona e NBA ishte një investitor i madh në UFC dhe do të nderohet garën e radhës

Dana White zbulon se ikona e NBA ishte një investitor i madh në UFC dhe do të nderohet garën e radhës

Dana White e ka zbuluar se Kobe Bryant ishte një investitor i madh në UFC , me ikonën e basketbollit që mori një pagesë nga kompania disa ditë para vdekjes së tij. 

Bryant dhe vajza e tij 13-vjeçare, Gianna, u vranë në një aksident me helikopter në janar, së bashku me shtatë persona të tjerë.

Basketbollisti amerikan i njohur ishte një tifoz i madh i UFC-së dhe një investitor i zgjua. Ai madje kishte marr fitimet nga viti rekord i kompanisë MMA.

“Kobe mori një shpërndarje nga UFC të mërkurën para incidentit”, ka thënë White, presidenti i kompanisë për TMZ Sports .

“Ai më thoshte: “Unë dëshiroj të kisha investuar më shumë!””, tregon White.

“Ai ishte një djalë i shkëlqyeshëm, ishte pjesë e kësaj kompanie”.

White shtoi se UFC 247, ngjarja e parë që nga vdekja e Bryant, do të fillojë me një homazh për yllin botëror. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Çfarë po ndodh? Mbappe shihet në Barcelonë duke nënshkruar autografe për tifozët

Çfarë po ndodh? Mbappe shihet në Barcelonë duke nënshkruar autografe për tifozët

Ndërkombëtare
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
La Liga pa mëshirë: Barcelonës i është ulur sërish buxheti i pagave, Real Madridi mund të shpenzojë 500 milionë më shumë

La Liga pa mëshirë: Barcelonës i është ulur sërish buxheti i pagave, Real Madridi mund të shpenzojë 500 milionë më shumë

La Liga
Bayern Munichu merr vendim përfundimtar për trajnerin Thomas Tuchel

Bayern Munichu merr vendim përfundimtar për trajnerin Thomas Tuchel

Bundesliga
Lëndohet lojtari më i pasur në botë, futbollisti me 20 miliardë euro pasuri

Lëndohet lojtari më i pasur në botë, futbollisti me 20 miliardë euro pasuri

Ndërkombëtare
“Nuk do të shkojë askund” – drejtori i Bayer Leverkusen lë me gishta në gojë Liveroolin dhe Bayern Munichun

“Nuk do të shkojë askund” – drejtori i Bayer Leverkusen lë me gishta në gojë Liveroolin dhe Bayern Munichun

Bundesliga
Kalo në kategori