LAJMI I FUNDIT:

Dallku i pakënaqur edhe përkundër fitores: Mund të kishim rezultat më të thellë

Dallku i pakënaqur edhe përkundër fitores: Mund të kishim rezultat më të thellë

Trajneri i Dukagjinit, Armend Dallku nuk ishte edhe aq i kënaqur me fitoren ndaj Europas me rezultat 2-1 në ndeshjen e parë eliminatore të Ligë së Konferencës.

Dallku ka thënë se skuadra e tij kishte raste për fitore më të thellë, ndërsa kishte kritika te goli i pranuar.

“Nuk jam i kënaqur. Kishim raste për fitore më të thellë. Kemi tërhequr vërejtjen në goditje standarde dhe pikërisht prej tyre pranuam golin. Kjo nuk më jep shije të mirë të fitores”.

“Ne jemi më lartë se kundërshtari, jemi më teknikë se kundërshtari. Por nuk jam plotësisht i kënaqur. Ne patëm raste, s’i konkretizuam dhe i dhamë rast kundërshtarit”.

“Është fitore historike, padiskutim. I uroj gjithë adhuruesit e Dukagjinit. Është fitore e madhe, por kishim mundësi për fitore më dinjitoze”, ka thënë Armend Dallku. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Bundesliga

"Do të shkarkohet në mëngjes?" - Pochettino injoron keq njërin nga pronarët e Chelseat

Premier League
Kush ka orar më të mirë për të fituar titullin? 14 ndeshje të mbetura, 42 pikë në lojë

Kush ka orar më të mirë për të fituar titullin? 14 ndeshje të mbetura, 42 pikë në lojë

Superliga
E duan PSG dhe Bayerni, super lojtari synon largimin nga Barcelona

E duan PSG dhe Bayerni, super lojtari synon largimin nga Barcelona

La Liga
Cristiano Ronaldo i lyen thonjtë e këmbëve me të zezë për të njëjtën arsye që Mike Tyson e bëri në boks

Cristiano Ronaldo i lyen thonjtë e këmbëve me të zezë për të njëjtën arsye që Mike Tyson e bëri në boks

Ndërkombëtare
Real Madridi triumfon ndaj Sevillas falë një super-goli nga Luka Modric

Real Madridi triumfon ndaj Sevillas falë një super-goli nga Luka Modric

La Liga
Kalo në kategori