LAJMI I FUNDIT:

Crystal Palace 0-2 Man City, notat e lojtarëve

Crystal Palace 0-2 Man City, notat e lojtarëve

Manchester City ka fituar me rezultat 2-0 në udhëtim te Crystal Palace në kuadër të javës së 34-të në Ligën Premier.

Reklama

Ekipi i Pep Guardiolas e ka marrë edhe një fitore dhe tashmë është shumë afër që të fitojë titullin kampion të Ligës Premier për sezonin 2020/21.

Golat në këtë fitore të Qytetarëve u shënuan nga Sergio Aguero (57’) dhe Ferran Torres (59’).

Man City triumfon te Crystal Palace, pret gabimin e Unitedit për t’u shpallur kampion në Ligën Premier
Lexo po ashtu Man City triumfon te Crystal Palace, pret gabimin e Unitedit për t’u shpallur kampion në Ligën Premier

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte mesfushori Rodri, i cili pas paraqitjes së mirë u notua me 8.1.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për sulmuesin vendas, Wilfried Zaha që u vlerësua me notë 6.0.

Notat e lojtarëve

 

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Kalo në kategori