LAJMI I FUNDIT:

Crotone 0-2 Roma, notat e lojtarëve

Crotone 0-2 Roma, notat e lojtarëve
Radja Nainggolan gjatë një aksioni në ndeshjen Crotone - Roma në stadiumin Ezio Scida (Foto: Getty Images)

Roma ka vazhduar me fitore në Serie A, këtë herë ka fituar në udhëtim te Crotone me rezultat 0-2.

Golat për mysafirët i shënuan Stephan El Shaarawy (39′) dhe Radja Nainggolan (75′).

Stephan El Shaarawy ishte në mesin e më të mirëve ndaj Crotones (Foto: Getty Images)

Më i miri në këtë takim ishte belgu Nainggolan, por me notë të lartë u vlerësuan edhe:

Mesfushori Llorenzo Pellegrini, por edhe mbrojtësi Juan Jesus dhe portieri Alisson Becker.

Për vendasit më të mirët ishin dyshja mbrojtëse Davide Faraoni dhe Federico Ceccherini.

Ndeshja e ardhshme e Romës është ndaj Bolognas, kurse më poshtë keni notat e lojtarëve:

Crotone:

Roma:

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Sami Khedira emëron lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Sami Khedira emëron lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Ndërkombëtare
Përveç fitores me Spanjën - çfarë i duhet tjetër Shqipërisë për të kaluar tutje

Përveç fitores me Spanjën - çfarë i duhet tjetër Shqipërisë për të kaluar tutje

Kombëtarja e Shqipërisë
Xherdan Shaqiri në një rang me legjenda e futbollit botëror

Xherdan Shaqiri në një rang me legjenda e futbollit botëror

Përfaqësueset
Ndeshja Shqipëri 2-2 Kroaci në numra: Rekorde, statistika mbresëlënëse dhe garë e hapur

Ndeshja Shqipëri 2-2 Kroaci në numra: Rekorde, statistika mbresëlënëse dhe garë e hapur

Kombëtarja e Shqipërisë
Xherdan Shaqiri futet në librin e rekordeve me euro-golin ndaj Skocisë

Xherdan Shaqiri futet në librin e rekordeve me euro-golin ndaj Skocisë

Përfaqësueset
Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori