LAJMI I FUNDIT:

Correa drejt largimit nga Interi, e kërkojnë tri skuadra të mëdha spanjolle

Correa drejt largimit nga Interi, e kërkojnë tri skuadra të mëdha spanjolle

Joaquin Correa mund të largohet nga Interi vetëm pas një viti qëndrim.

Sulmuesi argjentinas ishte i huazuar te Neroazzurët për gjashtë milionë euro, por që Inter është i detyruar ta blej kartonin e tij nga Lazio për 23 milionë euro të tjera më 1 korrik.


Megjithatë e ardhmja e tij duket larg Serie A, pasi tri skuadra spanjolle janë duke tentuar transferimin e tij.

Reprezentuesi argjentinas nuk ka mundur të shfaqë gjithë potencialin e tij te Neroazzurët duke mbetur vetëm një zgjedhje nga banka për trajnerin Inzaghi.

Megjithatë mund të ndodhë që gjatë afatit kalimtar të verës Correa të rikthehet përsëri në Spanjë, ku kaloi dy sezone te Sevilla.

Valencia, Real Betis dhe Sevilla janë tri skuadrat spanjolle që janë interesuar për transferimin e Correas.

Interi është gati ta shes argjentinasin, por shpreson se do të vije një ofertë rreth 30 milionë euro.

Kujtojmë që sulmuesi argjentinas këtë edicion shënoi gjashtë gola e dhuroi dy asistime në 38 ndeshje./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

Premier League
Fituesi i Kupës së Botës me Francën kritikon paraqitjen e Mbappes kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve

Fituesi i Kupës së Botës me Francën kritikon paraqitjen e Mbappes kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

Serie A
Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori