0Shares

Trajneri i Chelseat, Antonio Conte po shtyn shumë për të nënshkruar me mesfushorin e Barcelonës, Sergi Roberto.

Sipas The Mirror, trajneri italian Conte është i etur për të fituar konkurrencën e Manchester Unitedit dhe Juventusit për spanjollin Roberto.

Roberto ka luajtur kryesisht si një mbrojtës i djathtë për Barcelonën, por favorizon një rol mesfushe dhe kështu mund të jetë i hapur për një lëvizje prej 35 milionë funtesh apo 40 milionë eurove në Ligën Premier me Blutë që kanë nevojë për të rritur opsionet në skuadrën e tyre.

Juventusi e do Sergi Roberton, e paguan klauzolën e tij? Juventusi e do Sergi Roberton, e paguan klauzolën e tij?

Spanjolli shkëlqyeshëm shënoi golin që fitoi një nga rikthimet më të shquara të të gjitha kohërave, pasi Barcelona mundi PSG 6-1 në Ligën e Kampionëve për të përmbysur një defekt të parë në ndeshjen e 4-0 në sezonin e kaluar.

Përveç Chelseat edhe Zonja e Vjetër dhe Djajtë e Kuq janë të etur të paguajnë klauzolën e lirimit të futbollistit, vetëm dhe vetëm për ta pasur në radhët e veta. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)