LAJMI I FUNDIT:

Complexity eliminohen nga turneu i CS:GO – IEM Dallas 2023

Complexity eliminohen nga turneu i CS:GO – IEM Dallas 2023

Ekipi amerikan Complexity janë eliminuar nga gara në turneun IEM Dallas, pas një perballje të vështirë ndaj Cloud9.

Reklama

Ekipi Cloud9 shënuan fitore me rezultat të përgjithshëm 2-1 me mapa, për ta eliminuar nga gara Complexity.

Deri më tani nga gara në IEM Dallas janë eliminuar: Complexity, Liquid, 9z, FURIA, Grayhound, Evil Geniuses, fnatic dhe Nouns.

Tani Cloud9 do të përballen me FaZe në finale të ‘Lower Bracket’, të enjten duke filluar nga ora 01:00.

Në këtë turne skuadrat po garojnë për një grup çmimesh prej 250.000 dollarësh, ku 100.000 prej tyre do të shkojnë për vendin e parë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Serie A
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori