LAJMI I FUNDIT:

Me rikthimin e Yaya Toure, rikthehen edhe fitore te Man City (Video)

Me rikthimin e Yaya Toure, rikthehen edhe fitore te Man City (Video)
Reklama

Manchester City ka fituar me rezultat 1-2 ndaj Crystal Palace.

Mysafirët ishin më të mirë në këtë takim dhe kjo ishte një fitore e merituar pas barazimit 1-1 ndaj Middlesbrougt në javën e kaluar të Ligës Premier.


Goli i parë në takim i erdhi nga Yaya Toure në minutën e 39-të pas një asistimi nga Duran Nolito. Hera e fundit që mesfushori i Bregut të Fildishtë kishte shënuar për Cityn si mysafirë ishte janari i 2016 dhe me rezultatin 0-1 përfundoi pjesa e parë.

Goli i barazimit erdhi në minutën e 66-të nga Connor Wickham, por më këtë nuk u pajtua Toure, i cili shënoi golin e fitores në minutën e 83-të.

cxoufrhwiaaojye

Hera e fundit që Yaya kishte shënuar dy gola në një takim ishte maji i viti 2015.

Pas kësaj fitore City renditet në vendin e dytë me 27 pikë, aq sa ka edhe Liverpooli në vendin e parë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Ndërkombëtare
Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Ndërkombëtare
Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Ndërkombëtare
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

La Liga
Maldini thyen heshtjen pas shkarkimit e tij nga Milani, tregon gjithë detajet

Maldini thyen heshtjen pas shkarkimit e tij nga Milani, tregon gjithë detajet

Serie A
Kalo në kategori